Головна Суспільство На Тернопільщині ціни помірковані?

На Тернопільщині ціни помірковані?

ціни

ціниТернопільщина має непогані показники соціально-економічного розвитку. Так вважає заступник голови облдержадміністрації Юрій Желіховський. З 26-ї рейтингової позиції за підсумками 2010 року область піднялась на 16-ту за перше півріччя 2011-го, а сьогодні – вже на 13 місце, повідомляє ІНТБ

Юрій Желіховський, віце-губернатор: «Особливо нас тішить те, що піднялась ситуація у сільському господарстві та промисловості. Усільському господарстві за показниками сьогодні в Україні займаємо 2-3 місце. Промисловість – 8 місце з 10-ти. І ще є ряд показників, які сьогодні нам дозволяють піднімати рейтинги області».

Проте поряд з успішними напрямками є й ті, в яких область відстає. Зокрема – це будівництво, зовнішні інвестиції, роздрібна торгівля та сфера послуг, – каже директор департаменту розвитку торгівлі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ігор Гарбарук.

Ігор Гарбарук: «Вважаю, що ми сьогодні з нашими колегами обговоримо ці питання і вирішимо шляхи їх реалізації».

Всі дії Уряду направлені не те, щоб захистити внутрішній ринок від економічних коливань, – зазначає Ігор Гарбарук. У Тернопільській області в цьому напрямку робиться досить багато. Зокрема, проведення ярмарків гарно впливає на цінову ситуацію.

Ігор Гарбарук: «Вони дозволяють нашим споживачам отримувати найкращі продукти, найкращі товари за дійсно збалансованою, гарною ціною».

Ріст цін на Тернопільщині досить поміркований, і його не можна назвати суттєвим, – каже Ігор Гарбарук. Він також спростовує думку стосовно того, що за цінову ситуацію в країні відповідають тільки центральні органи державної влади, і додає: сьогодні органи місцевого самоврядування мають достатньо інструментів впливу на ринок для того, щоб стримувати ситуацію.

Ігор Гарбарук: «Саме в цьому має бути найкраща співпраця між місцевими органами самоврядування та бізнесом. Тому що гарне розуміння цих процесів може впливати на цю ситуацію. Так само великий вплив мають відносини в бізнесі, наприклад – між виробниками продукції та реалізаторами».

Сьогодні у цих відносинах є проблеми. Великі роздрібні мережі вчасно не розраховуються за наданий товар. А це призводить до того, що постачальник у вхідну ціну закладає ризик неплатежів. У Верховній раді зареєстрований проект Закону України «Про внутрішню торгівлю», який має на меті налагодити ці процеси, – каже Ігор Гарбарук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here