Головна Суспільство Народжуваність переважає смертність завдяки лікам

Народжуваність переважає смертність завдяки лікам

дитина

дитинаЗа останній рік тривалість життя в Україні зросла на три роки. Про це на розширеному засіданні правління Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України заявив Урядовий уповноважений з дерегуляції, пише obozrevatel.com

Він підкреслив, що слід усвідомлювати те, що «ліки – не товар, а фармація – це життя людини. Спочатку треба лікувати людей, а потім робити бізнес».

На думку чиновника, на сьогоднішній день існує маса проблем, пов’язаних з фармацевтичною галуззю, серед основних – це неконтрольована продаж лікарських препаратів через Інтернет, продаж фальсифікату через аптечні мережі, а також повсюдна реклама ліків.

Відносно гостро стоїть питання про необхідність регулювання цін на медпрепарати при державних закупівлях, Бродський зазначив, що практично всі країни займаються регулюванням цін: «Це соціально і це чесно!».

У якості алгоритму, за яким можна було б знайти середню ціну, він запропонував «підібрати країни, подібні Україна і ввести референтні ціни». Він підкреслив, що референтні ціни повинні бути введені для всіх ліків. При цьому при регулюванні повинна бути зафіксована максимальна ціна для всіх ліків.

«Наші ціни катастрофічно завищені. Якщо, наприклад, у Білорусі препарат коштує 15 гривень, то до нас він приходить через Панаму вартістю 150 гривень ».

Крім того, Михайло Юрійович виступив з пропозицією до українських фармацевтам про введення фіксованої ставки ПДВ, що дозволить захистити вітчизняних виробників і створити більш сприятливі конкурентні умови. Він підкреслив, що це можливо зробити тільки після того, як будуть введені референтні ціни.

За словами Бродського, уряд докладе всіх зусиль для того, щоб захистити і підтримати вітчизняних виробників ліків, проте самі виробники повинні також працювати над своїм іміджем, вивчати ринок, підвищувати якість виробленої продукції і нарощувати обсяги виробництва.

«У нас люди вмирають від того, від чого в Європі вже давно не вмирають. Я не чиновник – я громадянин, то, що ми бачимо в ЄС, ми не бачимо тут », – підкреслив він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here