Головна Суспільство Медики і священики Тернополя вперше говорили про етику поведінки з хворими

Медики і священики Тернополя вперше говорили про етику поведінки з хворими

лікар

лікарСлова “Слідами доброго самарянина” стали темою зустрічі медичних працівників та провідників комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Захід відбувся 26 квітня у храмі Матері Божої Неустанної Помочі Тернополя (бульвар Данила Галицького).

Священики очолили Молебень до Христа Чоловіколюбця. Відтак голова Патріаршої комісї у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ о. д-р Андрій Логін на основі притчі про доброго самарянина окреслив основні прикмети правдивого медика. Священик зазначив, що лікар повинен вбачати у недужому перш за все Христа, “адже хто не любить брата свого, якого бачить, той не може любити Бога, якого він не бачить ( 1 Ів. 4. 20)”.

У ході зустрічі порушувалися питання ставлення до хворих, не забуваючи про емоційний, соціальний, інтелектуальний, тілесний і духовний виміри особи. Прозвучали запитання і відповіді про етику поведінки біля ліжка вмираючої людини та було визначене молитовне намірення на місяця: “за всіх хворих, щоб могли гідно нести свій хрест”.

Наступна зустріч відбудеться 31 травня.

Ініціативу проводити щомісячну молитву медичного працівника благословив владика Василій Семенюк 29 березня після спільної Літургії в Архиєкатедральному соборі Тернополя. Лікарів, медсестер, технічних працівників сфери медицини запрошуватимуть останнього четверга місяця на спільну молитву за людей, які терплять через хворобу. Священники та працівники медицини, окрім спільної молитви, ознайомлюватимуться із вченням Церкви в сфері біоетики, дискутуватимуть над актуальними етичними питаннями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here