Головна Суспільство Відновлення собак після операції та хвороби

Відновлення собак після операції та хвороби

Хірургічне втручання – величезний стрес для організму собаки. Для відновлення потрібний спокій. Найчастіше, якщо собака після операції, доводиться тимчасово відмовитися від будь-якої фізичної навантаження: стрибків, бігу, плавання тощо. Як полегшити стан домашнього улюбленця після операції та допомогти йому скоріше «встати на ноги»? Допоможуть 10 корисних порад!

1. Строго дотримуйтесь рекомендацій ветеринарного фахівця.

На шляху до відновлення організму рекомендації ветеринарного лікаря повинні дотримуватися неухильно. Всі захворювання, як і хірургічні втручання в організм, відрізняються за рівнем складності та небезпеки, і реабілітація також проходить по-різному. Велике значення має і стан здоров’я конкретної собаки, її вік та індивідуальні особливості. Тому якщо ветеринарний фахівець виписав антибіотики, вітамінно-мінеральні комплекси, спеціальні засоби для обробки ран тощо, не слід ігнорувати ці рекомендації чи самостійно шукати їм альтернативу.

Дуже важливо витримати і часовий діапазон. Наприклад, якщо лікар призначив таблетки на 10 днів, давайте їхньому собаці весь цей період. Не скорочуйте термін прийому препаратів навіть якщо вихованцю стало краще. Від того, наскільки відповідально ви підійдете до питання, залежить здоров’я вашого вихованця.

2. Регулярно контролюйте стан собаки.

У період реабілітації необхідно постійно контролювати стан собаки: вимірювати температуру, стежити за станом швів та ін. Завжди тримайте під рукою контакти ветеринарного фахівця. Якщо щось пішло не так, якнайшвидше зв’яжіться з ним. Не забудьте запастися контактами цілодобових ветеринарних клінік, куди ви зможете звернутися в нічний час в екстреному випадку.

3. Обробляйте шви, обмежте доступ до них.

Протягом кількох днів після проведення хірургічної операції шви собаки потрібно буде обробляти, щоб запобігти запальному процесу. Для обробки ранок у жодному разі не можна використовувати зеленку та йод: це призведе до опіків. Застосовуйте хлоргексидин або розчин ветерицину. Це потужні антисептики, які не викликають подразнення та не завдають біль. Докладніше про це у нашій статті «Чим обробити рану у собаки?».

Також не можна дозволяти собаці розлизувати шви. Для цього використовуються спеціальні коміри, пов’язки чи попони.

4. Немає високих поверхонь!

Ослабленого вихованця, тим більше якщо він ще знаходиться під дією наркозу, в жодному разі не можна класти на високі поверхні: дивани, крісла, ліжка та ін. Собака може випадково впасти і травмуватися. Найкращий варіант – це тепла, зручна лежанка, розташована на підлозі в тихій і спокійній ділянці квартири, далеко від протягів, дверей та побутової техніки.

5. Забезпечте доступ до води.

У собаки завжди має бути доступ до чистої питної води. Якщо улюбленець ще дуже слабкий, щоб дістатися кухні, перемістіть миску з водою до його лежанки.

6. Дотримуйтесь дієти.

Збалансоване харчування – це основне джерело енергії. Собака після операції чи хвороби потребує спеціальної легкозасвоюваної живильної дієти, рекомендації щодо якої надасть ветеринарний лікар.

У перші години після операції собака може відмовлятися від їжі, і це цілком нормально. Не намагайтеся примушувати її поїсти, зачекайте, доки до неї повернеться апетит. Якщо собака не торкається їжі протягом тривалого часу, обов’язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем.

7. Введіть у раціон пребіотичні напої.

Пребіотики вже багато років використовуються в терапії людей як потужний засіб для відновлення імунітету та організму загалом після операцій та захворювань. Нещодавно їх почали виробляти і для тварин, причому у рідкій формі – для легкого засвоєння (Viyo Recuperation). Ефективний вплив на організм пояснюється 4 нутрієнтами у складі (глутамін, аргінін, таурин, омега-3 та 6 жирні кислоти), які відповідають за швидке відновлення. Це абсолютно безпечний засіб, який узгоджується з будь-яким типом корму.

8. Забезпечте повний спокій.

Сон та відпочинок – ще одні ключові кроки до повного відновлення. Простежте, щоб собаку, що відпочиває, ніхто не турбував.

9. Довірте догляд господареві.

Хвороби, операції та відновлення після них – це великий стрес для вихованця. Перебуваючи в поганому стані, відчуваючи болючі відчуття, собака може проявляти агресію або ігнорувати оточуючих. Тому краще, щоб у період реабілітації собака доглядала лише одна, найулюбленіша її людина – господар. На перших етапах відновлення контакти з іншими членами сім’ї чи гостями краще виключити.

10. Обмежте фізичне навантаження.

На період реабілітації фізичне навантаження собаки необхідно зменшити. Як сильно? – Це залежить від перенесеної процедури чи захворювання та стану собаки. Проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем і суворо дотримуйтесь його рекомендацій. Повертайте собаку до попереднього режиму поступово.