Головна Суспільство Вбивця Стуса хоче стати народним обранцем

Вбивця Стуса хоче стати народним обранцем

Стус

Стус«По всьому місту – сітілайти з Медведчуком, – пише в Фейсбуці відома українська письменниця Оксана Забужко, – із написом «УКРАЇНСЬКИЙ ВИБІР»

«Схоже, що Кремль почав нову президентську кампанію – Янукович не влаштовує, Тимошенко списали,«лава запасних» закінчилася, і«Муму повертається» з-за лаштунків на авансцену – нудно і передбачувано …» – пише вона.

«Так і хочеться роздрукувати ось ЦЕ фото – і наклеювати його на кожен такий сітілайт, – продовжує Забужко. – Заодно і сенс «вибору» прояснився б: ось вбивця, ось його жертва, вибирай – в чиїй країні ти хочеш жити?

Як відомо Віктор Медведчук був адвокатом відомих українських правозахисників, дисидентів – Юрія Литвина і Василя Стуса. Один з очевидців процесу над В. Стусом – Євген Сверстюк свідчив: В. Медведчук зробив все, щоб посадити за грати відомого поета.

Підзахисний Медведчука Юрій Литвин отримав 3 роки позбавлення волі в колонії суворого режиму. І в останньому слові так оцінив захист з боку В.Медведчука: «Пасивність мого адвоката Медведчука в захисті обумовлена НЕ йо професійнім профанством, а тими вказівками, які ВІН здобув згори, і його підлеглістю: Він НЕ сміє розкривати механізму вчиненої проти мене провокації. Адвокатська участь у таких справах зведена нанівець. Одне свідчення відсутності в СРСР Інституту адвокатури при розгляді політичних справ, де садячи людей «інакодумаючих» …

Адвокатом Василя Стуса В. Медведчука затвердили, незважаючи на численні протести самого обвинуваченого. Суд над поетом проходив за закритими дверима. Відомий письменник, правозахисник, громадський діяч і друг В.Стуса Євген Сверстюк згадує: «Коли Стус зустрівся з призначенням йому адвокатом, то відразу відчув,що Медведчук є людиною комсомольської агресивного типу, Що ВІН його НЕ захищає, не хоче йо розуміти і не цікавить його ця справа. І Василь Стус відмовився від цього адвоката ».

Про це свідчить і дружина В. Стуса Валентина. Але адвокат не відмовився від дорученого йому підопічного – нехтуючи професійною етикою і честю, В. Медведчук взявся «захищати» поета, незважаючи на висловлене адвокату недовіру, справедливі протести і рішучі заперечення.

Як свідчить «Хроніка поточних подій» – відомий правозахисний журнал, що видавався «самвидавом» в Москві: «адвокат (В. Медведчук. -” А “) у своїй промові сказав, що всі злочини Стуса заслуговують покарання, але він просить звернути увагу на те , що Стус, працюючи в 1979-1980 роках на підприємствах Києва, виконував норму, крім цього, він переніс важку операцію шлунка ».

І ще одна дуже промовиста деталь, що характеризує В.Медведчука з точки зору моралі і професійної відповідальності. Як свідчить процитована вище «Хроніка поточних подій», пізно ввечері 30 вересня 1980 Михайлина Коцюбинська, Світлана Кириченко і Валерія Андрієвська отримали повістки на 1 жовтня в суд над В. Стусом у якості свідків. Жінки одразу ж зв’язалися з дружиною В. Стуса Валентиною Попелюх, від якої з подивом дізналися, що їй про суд нічого не відомо. Суд йшов вже два дні (29 і 30 вересня), але адвокат В. Медведчук навіть не проінформував родичів, у тому числі дружину поета, про це.

На судовому засіданні Василь Стус заявив, що його на слідстві катують. Ця заява не викликала жодної реакції «правозахисника» В.Медведчука.

Сам В. Медведчук відкидає ці звинувачення: «Якщо хтось думає, що я міг би врятувати Василя Стуса, то він або брехун, або ніколи не жив у Радянському Союзі і не знає, що це таке.Рішення по таких справах приймалися не в суді, а в партійних інстанціях і КДБ. Суд лише офіційно затверджував оголошений вирок »(Офіційний інтернет-сайт В.Медведчука).

І Василь Стус, і Юрій Литвин загинули в таборах, передає uainfo.censor.net.ua

5 КОМЕНТАРІ

  1. Эх, постарела знаменитая телка национальной как бы литературы: полевые дослидження украинского секса уже не интересуют мадам Забужко. Неужели так хронический недоебит сказывается)

  2. Ото злочин! Діючий президент, що шапки крав, відпочиває. Цікаво, чи пам”ятає шановна письменниця ті часи, коли судили Стуса? Чи змогла б вона щось зробити для нього на місці адвоката? Навіть сісти поруч не вдалося б – бо різної статі.

  3. Похоже, что спекулировать на имени Стуса становится модно.А почему автора не волнует участь других людей, повторивших судьбу Стуса?Ведь советский режим особо ни с кем не церемонился.И как можно молодого адвоката обвинять в преступлении, которое совершила система того времени?

  4. хто в темі- памятає, що на юридичні та філософські факультети в ссср приймали за направленням мк-рк кпсс,а ще цікавіше за які заслуги її,студентку, прийняли у члени кпсс.в ті часи на сотню робітників,десяток колгоспникків, пару ідейних інтелігентів приймали одного студента.або була стукачем,або добре якомусь партайгеноссе підмахувала.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here