Головна Суспільство Більшість молодих українців пишаються своєю державою

Більшість молодих українців пишаються своєю державою

молодь

молодьБільше половини – 65,1% – української молоді пишаються тим, що є громадянами України. Більше третини – 37,9% – вважають, що Україна повинна рухатися у бік зближення з країнами Заходу – Європейський Союз, США.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного в березні 2012 року Інститутом Горшеніна.

Згідно з результатами дослідження, більше половини – 65,1% – молоді пишаються тим, що є громадянами України. Майже кожен п’ятий – 17,6% – не відчуває гордості від факту наявності у себе українського громадянства. Не змогли відповісти на це питання 17,3% молоді.

Кожен другий молодий чоловік – 47,3% – вважає найбільш важливою проблемою свого населеного пункту економічний розвиток. Далі йдуть корупція і хабарництво – 31,2%, політична нестабільність – 29,8%, а також алкоголізм і наркоманія – 26,2%, і соціальний захист населення – 20,7%. Проблеми освіти турбують 19,2%, молодіжна політика – 18,2%, проблеми охорони здоров’я – 14,6%, злочинність – 13,2%, боротьба з бідністю – 13,2%, криза моралі, культури, моральності – 12,9 % молодих людей України.

Для 48% молодих українців практичне значення має така демократична цінність як свобода слова.

37,9% упевнені, що Україна повинна рухатися у бік зближення з країнами Заходу – Європейський Союз, США. Чверть опитаних – 24,7% – вважає, що Україні слід зближуватися з Росією, а 18,6% молодих українців вважають, що країна повинна лавірувати між Росією і країнами Заходу. Не змогли відповісти на дане питання 18,8% респондентів.

Майже половина молодих українців – 48,8% – заявили, що така демократична цінність як свобода слова, має для них практичне значення. Також таку цінність для молоді мають: право на охорону здоров’я, медичну допомогу – 40,2%, особиста недоторканність – 37,0%, право розпоряджатися своєю власністю – 33,9%, судовий захист прав і свобод громадянина – 33,5%, а також – свобода пересування, вибору місця проживання – 32,8%.

Більшість молодих людей – 65,5% – завжди відчувають відповідальність за свої вчинки. Більше чверті – 29,7% – відчувають відповідальність за свої вчинки іноді – все залежить від обставин. Не відчувають такого почуття 2,9% представників молоді, а 1,9% – не змогли відповісти на дане питання.

Всеукраїнське дослідження Молодь України було проведено Інститутом Горшеніна спільно з тижневиком Коментарі з 1 по 19 березня 2012 року. Всього, згідно вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 1500 респондентів у містах з населенням більше 100 000 чоловік, які розташовуються в 24 областях України та АР Крим і репрезентують населення України у віці від 16-21 року. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,5%.

Нагадаємо, згідно з даними опитування громадської думки, проведеного в грудні 2011 року фондом Демократичні ініціативи ім.І.Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service, 51% молоді Донбасу та Криму підтримують вступ України в ЄС.

Джерело: m-ns.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here