Головна Україна 40% української молоді хоче в ЄС

40% української молоді хоче в ЄС

молодь

молодьПрихильниками вступу України в Європейський Союз є 40% громадян країни, свідчать дані опитування громадської думки, проведеного в грудні 2011 року фондом “Демократичні ініціативи” імені Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service, повідомляють Подробности

У той же час 32,9% опитаних не вважають, що Україні потрібно стати членом ЄС, 21,1% не змогли відповісти на це питання.
Прихильники членства України в ЄС переважають у Західній Україні (74,2%), в Центрі та на Півночі країни (49,7%). На Півдні та Південному Сході за вступ до ЄС 36%, на Донбасі та в Криму – 26,4%.
Серед молоді (це люди у віці 18-29 років) у відношенні до членства України в ЄС немає значного регіонального відмінності. Так, на Донбасі та в Криму, де в цілому домінує негативне ставлення до членства в Євросоюзі, в цій віковій групі підтримка євроінтеграції становить 51%. “ЄС – це однозначно вибір молодих. Вони хочуть вільно пересуватися по світу, вчитися за кордоном”, – зазначила директор фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна.

61% населення України знає, що країна веде переговори про Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, 39% опитаних про це не знають. Серед обізнаних 52% підтримують членство України в ЄС, серед необізнаних про це – 37%.

34,7% опитаних вважають, що перевагою від повноправного членства України в ЄС буде вільне переміщення людей за кордон. 28% вважають, що це буде підвищення життєвого рівня українців, 24,3% відзначають, що це забезпечить більш вільний доступ молоді до навчання у європейських університетах.

31,1% вважають, що негативним наслідком вступу України до ЄС може стати еміграція країни за кордон, 22,5% вважають, що може настати погіршення відносин з країнами СНД, 22% бачать можливу проблему в припливі емігрантів і розпродажу ресурсів і майна країни.

33,3% вважають, що основною перешкодою членства України в ЄС є недостатнє економічний розвиток, 32,4% – низький рівень життя населення України, 22,6% – проблема з демократією і правами людини, 18,7% опитаних бачать головну проблему в позиції західних держав-членів ЄС, які не хочуть приймати Україною, 13,6% – в позиції керівників української держави, які насправді не прагнуть до Європейського Союзу.

Бекешкіна зазначила, що за останні 5 років в сприйнятті громадян України різко зросла в значення політичних чинників, які заважають членства Україні в ЄС, і зменшилося значення економічних факторів, таких як економічний розвиток країни і низький рівень життя населення.

У ході дослідження було опитано близько 2 тисяч респондентів, які репрезентують доросле населення України (старше 18 років), похибка не перевищує 2,2%.

Як повідомлялося, згідно з даними соціологічного опитування Центру імені Разумкова, серед громадян Україні переважає позитивне ставлення до вступу країни в Європейський Союз. Підтримують вступ до ЄС 45% опитаних, проти вступу – 34,2%. Разом з тим значна кількість (20,7%) опитаних громадян утрималося від відповіді.