Головна Україна Янукович джуніор хоче податкові канікули для ІТшників

Янукович джуніор хоче податкові канікули для ІТшників

Янукович

ЯнуковичСин Президента України, народний депутат Віктор Янукович (фракція Партії регіонів) пропонує надати “податкові канікули” на п’ять років для компаній, що займаються інформаційними технологіями, з метою сприяння їх конкурентоспроможності та поліпшення інвестиційного клімату, пише zaxid.net
Відповідний законопроект, співавтором якого є В.Янукович, “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо економічного експерименту зі створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції” (№8268) зареєстровано у парламенті 18 березня 2011 року. Документ до теперішнього часу перебуває на доопрацюванні у профільному комітеті.

“Сьогодні в Україні склалася дивна ситуація: з одного боку, є безліч фахівців, з іншого боку, компанії не завжди готові набирати так багато людей, насамперед, через велике податкове навантаження. У нас є близько 200 ВНЗ, які щорічно готують до 10 тис. фахівців у сфері високих технологій. Однак тільки кожен десятий залишається там працювати”, – сказав нардеп.

Так, за словами В.Януковича, передбачено, що податок на прибуток для IT-компаній буде знижено з 21% до 16%, податок на доходи фізичних осіб – з 15% до 10%, а податок на додану вартість – скасовано.

Згідно з повідомленням, законопроект розробляли спільно з фахівцями у сфері фінансів та експертами асоціації “ІТ-Україна”. Згідно з їх розрахунками, після ухвалення документа щорічно на третину збільшуватиметься кількість робочих місць, зростатиме конкурентоспроможність українських компаній, експортна виручка, покращиться інвестиційний клімат.

“Зараз у нас з’являється шанс не втратити висококласних фахівців у сфері високих технологій і повернути багатьох фахівців з-за кордону. Держава нині, як ніхто інший, зацікавлена в реалізації ініціатив представників ІТ. Тому ми й підтримали ідею зменшити навантаження на фонд заробітної плати IТ-компаній, оскільки вона там становить до 80% видатків”, – наголосив В.Янукович.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here