Янукович джуніор хоче податкові канікули для ІТшників
ЯнуковичСин Президента України, народний депутат Віктор Янукович (фракція Партії регіонів) пропонує надати “податкові канікули” на п’ять років для компаній, що займаються інформаційними технологіями, з метою сприяння їх конкурентоспроможності та поліпшення інвестиційного клімату, пише zaxid.net
Відповідний законопроект, співавтором якого є В.Янукович, “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо економічного експерименту зі створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції” (№8268) зареєстровано у парламенті 18 березня 2011 року. Документ до теперішнього часу перебуває на доопрацюванні у профільному комітеті.

“Сьогодні в Україні склалася дивна ситуація: з одного боку, є безліч фахівців, з іншого боку, компанії не завжди готові набирати так багато людей, насамперед, через велике податкове навантаження. У нас є близько 200 ВНЗ, які щорічно готують до 10 тис. фахівців у сфері високих технологій. Однак тільки кожен десятий залишається там працювати”, – сказав нардеп.

Так, за словами В.Януковича, передбачено, що податок на прибуток для IT-компаній буде знижено з 21% до 16%, податок на доходи фізичних осіб – з 15% до 10%, а податок на додану вартість – скасовано.

Згідно з повідомленням, законопроект розробляли спільно з фахівцями у сфері фінансів та експертами асоціації “ІТ-Україна”. Згідно з їх розрахунками, після ухвалення документа щорічно на третину збільшуватиметься кількість робочих місць, зростатиме конкурентоспроможність українських компаній, експортна виручка, покращиться інвестиційний клімат.

“Зараз у нас з’являється шанс не втратити висококласних фахівців у сфері високих технологій і повернути багатьох фахівців з-за кордону. Держава нині, як ніхто інший, зацікавлена в реалізації ініціатив представників ІТ. Тому ми й підтримали ідею зменшити навантаження на фонд заробітної плати IТ-компаній, оскільки вона там становить до 80% видатків”, – наголосив В.Янукович.
Категорії: Україна

Теги: ,,,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: