Через суху осінь Україна втратила 4 мільярди
посухаПро остаточної цифри втрат говорити поки рано, але попередні оцінки експерти все ж називають. Мова йде про цифру в 3,792 мільярда гривень, вважають експертиасоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), пише “Хвиля”

До кошторису УКАБ включили вартість підготовки грунту (культивація, передпосівна обробка), посіву з вартістю насіння і першого внесення ЗЗР (засобів захисту рослин). Кожен гектар пшениці чи ячменю, які не зійшли, обходяться країні в 1050 гривень, гектар ріпаку – в 1200 гривень.

Вже в кінці листопада було зрозуміло, що близько 20% площ доведеться пересіяти. Зараз же йдеться про цифру вдвічі більшою, однак Ірина Кулик, експерт аграрних ринків УКАБ, закликає зберігати спокій – голод Україна не загрожує. «Загрози продовольчої безпеки Україні це не несе, враховуючи очікувані значні перехідні запаси зернових. Проте компанії знаходяться в складній ситуації, оскільки понесли витрати на посів озимих культур, а зараз змушені закладати в бюджети кошти на пересівання », – вважає вона.
Категорії: Україна

Теги: ,,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: