Сьогодні – Міжнародний день боротьби з корупцією
корупціяЗа ініціативою ООН щорічно 9 грудня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією, пише Сегодня 
У цей день в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.

Документ зобов’язує держави, що підписали його, оголосити кримінальним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень конвенції, необхідно повертати кошти в ту країну, звідки вони надійшли в результаті корупції.

Спеціальний представник генерального секретаря ООН Ханс Кореллі, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, закликав представників більш ніж 100 країн, присутніх на конференцію, підписати Конвенцію. Вона повинна стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, “що завдає шкоди розвитку країн і представляє загрозу демократії і режиму правової держави”.

Нагадаємо, в Україні закон про засади запобігання протидії корупції билпрінят Верховною Радою у квітні 2011 року та підписаний Президентом в червні.
Категорії: Україна

Теги: ,,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: