Головна Україна Сьгодні двадцятиріччя Української армії

Сьгодні двадцятиріччя Української армії

армія

арміяЗбройні сили України сьогодні, 6 грудня, святкують свій ювілей – 20 років незалежної української армії. 6 грудня 1991 р. Верховна Рада України прийняла Закони “Про оборону України” і “Про Збройні Сили України”. Рівно через два роки – 6 грудня 1993 р. – ВР призначила дату для проведення Дня Збройних Сил України. Вона була приурочена до дня прийняття закону “Про Збройні Сили України”. Тому саме вона увійшла в історію сучасної Української держави як професійне свято українкою армії, пише РБК Україна

Після розпаду Радянського Союзу і проголошення в 1991 р. незалежності Україна успадкувала одне з найбільш потужних угруповань військ в Європі, оснащене ядерною зброєю і доволі сучасними зразками озброєння і військової техніки.

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України ухвалила рішення про взяття під свою юрисдикцію всіх розташованих на українських територіях військових формувань Збройних сил колишнього СРСР, і про створення одного з ключових відомств – Міністерства оборони України.

Зараз у Збройних Силах України несуть службу 192 тис. чоловік.

Кістяк Збройних Сил України складають Сухопутні війська, Повітряні сили та Військово-морські сили. В різні роки, Президентами були засновані професійні свята для кожного з цих родів військ.

Сьогодні в 21:00 у столиці України місті-герої Києві, містах-героїв Одесі, Севастополі, Керчі, а також у містах Вінниці, Львові, Житомирі, Рівному та Дніпропетровську відбудуться святкові феєрверки двадцятьма залпами, приурочені до Дня Збройних Сил України.

Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Віктор Янукович вже привітав військовослужбовців і ветеранів з 20-річчям Української армії. “Ми з вдячністю вшановуємо тих, хто присвятив своє життя служінню Вітчизні, хто стояв у витоків створення нашого війська, хто сьогодні захищає державу, забезпечує мир і спокій наших громадян”, – сказав Глава держави на урочистих заходах з нагоди 20-річчя української армії.

Президент підкреслив, що створення дієздатної й ефективної армії є важливим кроком у становленні незалежної держави, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність.

Глава держави заявив, що ефективне реформування української армії залишається одним з найважливіших пріоритетів влади. “Українську армію очікують радикальні зміни. Як Президент і Верховний Головнокомандувач я впевнений, що із затвердженням нових редакцій стратегічних документів оборонного планування процес побудови нової армії набуде чіткої перспективи”, – сказав Янукович.

З нагоди свята Президент вручив державні нагороди.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here