Головна Україна МВС і МНС Балога хоче обєднати

МВС і МНС Балога хоче обєднати

БалогаМіністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога впевнений у необхідності об’єднання МНС з Міністерством внутрішніх справ (МВС) України і сподівається на ухвалення відповідного рішення на вищому державному рівні. 
«Переконаний: МНС необхідно об’єднувати з Міністерством внутрішніх справ. Такий європейський стандарт. У країні має бути одне відомство, що займається безпекою людей. Злиття двох міністерств для мене є перехідним завданням на наступний рік. Зараз ми опрацьовуємо всі пропозиції на розгляд президента країни. Сподіваюся, глава держави ухвалить таке рішення», – сказав міністр. Про це пише ЗІК, з посиланням на DT.UA.

Серед інших першочергових завдань для міністерства і українських рятувальників на майбутній рік В.Балога назвав продовження робіт зі створення системи екстреної допомоги населенню «112» та забезпечення реагування на можливі надзвичайні ситуації під час проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

«Наші рятувальні підрозділи готуються до роботи в умовах значного скупчення людей на великих об’єктах. Ми спираємося на досвід наших колег зі служб порятунку тих держав, які вже проводили такі масові заходи. У деталі вдаватися не буду, щоб не створювати навколо цього непотрібного ажіотажу. Але скажу, що ми зустрінемо єврочемпіонат у всеозброєнні», – зазначив він.

За його словами, йому, як і будь-якому міністрові, не вистачає бюджетного фінансування. У той же час він розуміє, що цей дефіцит стосується всіх сфер державного життя. «У нас колосальне соціальне навантаження на бюджет, і протести пільговиків є тому свідченням. Деяке пожвавлення економіки після кризи не дає можливості забезпечити повноцінне фінансування. Однак у випадку МінНС є одне дуже вагоме «але». Ми працюємо на випередження. До речі, тому краще, коли МНСників не видно – значить, все гаразд. А випередження потрібно фінансувати, тому що профілактика коштує у десятки, а то й сотні разів дешевше, ніж ліквідація», – пояснив Балога.

Міністр підкреслив, що у бюджеті на наступний рік передбачено гроші тільки на підтримку нинішнього стану справ у ввіреному йому відомстві. «Станом на сьогодні здатність міністерства ефективно реагувати на надзвичайні ситуації обмежена. Асигнувань на програми цивільного захисту немає. Технічне, як би м’якше висловитися, відставання рятувальних служб очевидне. Навіть про мінімальний розвиток сил порятунку не йдеться взагалі. А це дуже недалекоглядна політика. Незабаром буде ситуація, як в армії: літаки є, але не літають», – заявив він.

Балога зазначив, що в 2011 році Україну «пронесло» з повенями. «Як буде наступного – залежить від характеру зими, точний прогноз будемо складати ближче до весни. До підвищення рівня води і можливих затоплень готові у прямій залежності від стану протипаводкової інфраструктури. Коли що – зробимо все від нас залежне», – сказав він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here