Головна Україна Балога каже, що мало грошей на боротьбу з повенями

Балога каже, що мало грошей на боротьбу з повенями

Балога

БалогаНа захист західних областей від повеней у проекті бюджету-2012 виділяється всього півтора мільйона гривень. 
Про це в інтерв’ю виданню Weekly.ua розказав міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, повідомляє прес-служба МНС.
За його словами, в Україні висока вода заливає 165 тис. квадратних кілометрів, на яких мешкає третина населення. У зоні постійно високого ризику повеней – басейни Тиси, Дністра і Прута в п’яти західних областях.
«Наші фахівці ведуть безперервний моніторинг погодних умов, але все передбачити не може ніхто, і не тільки у нас. Якби всі прогнози були завчасними і точними, то в світі ніколи не було б катаклізмів із людськими жертвами», – сказав Балога.
На думку міністра МНС, лишається один ефективний спосіб протидії – будівництво захисних споруд. У нас вже створено цілий їх комплекс, це майже 4 тис. км дамб, понад тисячу кілометрів берегових укріплень, більше 600 насосних і компресорних станцій. Але цього замало.
Більшість протипаводкових заходів проводяться в рамках державних цільових програм.
«Через недофінансування на початку цього року програму «Тиса» взагалі скасували, щоправда, у вересні знову поновили. Проте виділення коштів – знову болюче питання. Так-сяк викручуємося за рахунок ресурсів спецфонду, однак це ніяк не може розв’язати проблему в цілому.», – сказав Віктор Балога.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here