Частина джерел водопостачання на Тернопільщині не відповідає вимогам. Про такий висновок за результатами перевірки СЕС повідомив заступник Головного державного санітарного лікаря області Богдан Марків.
Богдан Марків: «Завдяки проведеній санепідслужбою області спільно з органами місцевої влади роботі, зменшилась кількість джерел централізованого водопостачання, які не відповідають санітарним нормам через відсутність зон санітарної охорони. Це, в першу чергу, в Борщівському, Заліщицькому та Бережанському районах. Але ще в 17 водогонах області відсутні зони санітарної охорони. Це у Бучацькому, Заліщицькому, Кременецькому, Ланівецькому та Тернопільському районах».
У централізованому водопостачанні відсоток забруднення в 2011 році помітно знизився, відмічають санітарні служби. Проте в окремих регіонах проблеми з якістю води ще залишилися. Невідповідність H2O встановили у Борщівському, Заліщицькому, Чортківському, Підволочиському, Кременецькому, Збаразькому та Шумському районах.
Богдан Марків: «Порівнюючи з 2010 роком, зменшилася невідповідність санітарно-гігієнічним нормам проб питної води на вміст нітратів децентралізованих джерел водопостачання з 36% до 17%. А у деяких районах залишається ще високий відсоток невідповідності проб. Це, в першу чергу, в Тернопільському, Борщівському, Теребовлянському, Лановецьком та Збаразькому районах».
У цих регіонах, наголошують епідеміологи, варто бурлити нові свердловини, підключати їх до централізованого водопостачання, а також очищувати та знезаражувати громадські колодязі.
ІНТБ