Головна Тернопіль Сьогодні за проїзд у тролейбусі беруть 1,50

Сьогодні за проїзд у тролейбусі беруть 1,50

тролейбусВиконавчий комітет Тернопільської міської ради 25 квітня затвердив новий тариф на перевезення пасажирів у тролейбусах. Від початку травня він становитиме 1,50 грн. Саме така вартість розрахована для Тернополя Кабінетом міністрів України. При цьому, як і раніше, підприємство КП «Тернопільелектротранс» буде перевозити 29 категорій пільговиків безкоштовно.

Новий тариф на проїзд був розрахований ще у листопаді минулого року. Тоді економічні показники фахівцями КП «Тернопільелектротранс» були подані на розгляд Кабінету міністрів. Міністерство економіки та Міністерство житлово-комунального господарства визнало економічно обґрунтованою ціну 1,50 грн. Виконавчий комітет Тернопільської міської ради максимально відтягував в часі прийняття нового тарифу з огляду на соціальну складову питання. Проте настав час прийняття цього непопулярного рішення, адже кожен місяць роботи підприємства – це прямі збитки місцевого бюджету.

За словами директора КП «Тернопільелектротранс» Андрія Мастюха, сьогодні новий тариф частково зменшить фінансові проблеми підприємства. Причини проблем складались протягом багатьох років і пов’язані з постійним ростом цін на запчастини і комплектуючі, енергоносії, а також тим, що держава не відшкодовує у повному потязі витрати на проїзд пільговиків.

В загальному вартість проїзду зросла лиш на 17%, тоді як за останній період електроенергія подорожчала майже у 2 рази, на 30% зросли ціни на паливно-мастильні матеріали і запчастини, на 24% зросла мінімальна заробітна плата. Якщо в розрахунок включити всі ці фактори, то вийдемо на ще вищу ціну – 1 грн. 76 коп. Тому вартість проїзду 1,50 грн. є певним компромісом.

Щоденно у Тернополі працює 46 тролейбусів. Із них минулого року капітально відремонтовано 6. Левова частина транспортних засобів залишається морально застарілою. Тому сьогодні міський голова поставив завдання керівництву КП «Тернопільелектротранс» оновити тролейбусний парк та забезпечити тривалість руху тролейбусів до 23-ї години. Зараз ведуться перемовини про придбання щонайменше п’яти реконструйованих чеських тролейбусів.