Головна Тернопіль Постраждалі від афер Щепановського взялися за Львівський апеляційний суд

Постраждалі від афер Щепановського взялися за Львівський апеляційний суд

Пайовики Зеновія Щепановсього які постраждали від «тернопільського Остапа Бендера» вчора, 19 червня пікетували Львівський апеляційний суд, в якому розглядалося питання виключення їх із реєстру кредиторів.

Як передає кореспондент ІА ZIK під стіни суду прийшли представники трьох споживчих кооперативів – СК «Степана Бандери», СК «Олімпія Б» і СК «Освітянин 2008».

Загалом же в Тернополі створено близько трьох десятків подібних кооперативів. До них входить близько 2 тис. людей, які вкладали власні кошти у будівництво. Однак приватне підприємство «Тернопільська фірма «Будівельник» свої зобов’язання перед вкладниками не виконала і ще в 2009 році припинила будівництво. На момент банкрутства незавершеними залишилось 30 об’єктів на загальну суму понад 200 млн грн.

Зараз пайовики продовжують будівництво за власні, повторно надані, кошти і кажуть, що з’являються люди, які начебто не мають відношення до фірми «Будівельник», і через суд намагаються відібрати у них право на повернення коштів. Зокрема, одна з пайовиків Надія Мирон подала позов про те, щоб виключити їх з реєстру кредиторів.

«Ошуканими є тисячі людей. І наша акція сьогодні покликана не тільки захистити свої кооперативи, а також і інші кооперативи, бо починають з нас, оскільки ми маємо судові рішення. Далі, здолавши нас, вони будуть іти далі і, думаємо, що будуть забирати і квартири, і майно в пайовиків. Ставши в реєстр кредиторів, у нас остання надія на те, що щось, може, повернуть», – зазначила голова СК «Олімпія Б» Галина Теличко.

«Ми проплатили 100% фірмі «Будівельник». І зараз за власні кошти зробивши кошторис, ми доплачуємо понад 1000 грн, щоб завершити будинок. Наш будинок уже на стадії завершення – проводимо внутрішні роботи. Інші будинки є, де навіть фундаменту немає», – розповіла вона.

За її словами, через цю аферу деякі люди наклали на себе руки, а багатьом заробітчанам довелося знову їхати за кордон.

«Хоча ми маємо повний пакет документів і виграли всі суди. Першу сходинку ми пройшли, коли утворили кооператив в 2010 році, потім визнали майнові права. В 2011 році ми визнали право власності на об’єкт незавершеного будівництва і зареєстрували його. Зняли арешт з будинку і стали в реєстр кредиторів. Судова експертиза проведена нами на 13 млн. Тобто ми внесли 24 млн і на 10 млн тільки було збудовано. На цю різницю ми стали в реєстр кредиторів», – розповіла голова СК «Олімпія Б».

Юридичний представник протилежної сторони в судовому процесі Володимир Федорович спочатку відмовлявся від коментарів журналістам, а потім врешті сказав, що яке б рішення не прийняв суд, це ніяк не вплине на людей, які сьогодні прийшли на пікет. За його словами, ці люди не є в реєстрі, адже самі від цього добровільно відмовилися і передали майнові права товариству «Будова-Захід».

Натомість вкладники стверджують, що якщо це товариство викинуть з реєстру кредиторів, то це залишить їх без надії повернути кошти.