Для закриття бюджетного року галузі охорони здоров’я Тернополя бракує близько 29 млн. грн. 20 млн. грн. – фонд заробітної плати працівникам галузі, а їх у Тернополі понад 4 тисячі. В результаті економії та усіх заходів по економному утриманню закладів охорони здоров’я сума недофінансування була зменшена. Однак у бюджеті галузі медицини й далі залишається дірка розміром 2,5 місяця фонду заробітної плати. А найстрашніше те, що місто впритул наблизилось до неоплачуваного порога.
Питання недофінансування галузі медицини у Тернополі виникає не вперше. Торік охорону здоров’я спіткала подібна доля, єдине – сума недофінансування була вдвічі меншою. Питання заробітної плати працівникам галузі місто вирішило самотужки. Для цього були використані кошти місцевого бюджету. Сьогодні навіть при великому бажанні місто не зможе закрити 20-мільйонну дірку потреб галузі, каже начальник відділу охорони здоров’я та технічного забезпечення ТМР Ростислав Левчук. Єдина надія сьогодні на передвиборчу щедрість уряду, втім перспектива абсолютного вирішення питання не велика. До того ж галузь медицини розпочала роботу над формування бюджету на наступний рік, але робити прогнози, не знаючи, що чекає галузь в останні місяці цього року, справа невдячна.
“Місто зверталося в усі інстанції і відкрито заявило про те, що галузь недофінансована. Виходячи з цього, бюджет на 2013 рік місто планує так, щоб бодай були задоволені соціально захищені статті, серед яких зарплата, харчування та комунальні послуги. Звичайно, галузь робить розрахунки з перспективою розвитку. Необхідно оновлювати апаратуру, вводити нові напрямки медицини. Сьогодні в місті є успішним проект ендоваскулярної хірургії. В частині кількості прооперованих хворих з гострим інфарктом міокарда Тернопіль знаходиться у десятці обласних центрів України. Наразі в Тернополі працює лише служба ендоваскулярної хірургії. У наступному році ми плануємо відкрити ціле віддалення”, – каже начальник відділу охорони здоров’я та технічного забезпечення ТМР Ростислав Левчук.
Усі нові перспективні методи лікування потребують фінансування. Ці кошти місто закладає у проекті бюджету, однак виділена урядом сума змушує коригувати проект відповідно до фінансових можливостей галузі.
Зоряна Гарасимів (“Номер один»)