Головна Тернопіль Гроші за техумови прийдеться сплачувати в міську казну

Гроші за техумови прийдеться сплачувати в міську казну

грошіТернопільський міськвиконком підготував для затвердження на сьогоднішньому засіданні міської ради проект рішення, згідно з яким у муніципальну казну потрібно буде перераховувати гроші за отримання технічних умов у комунальному підприємстві “Тернопільводоканал”. Ці техумови потрібні при будь-якому підключенні до водопроводу і каналізації.

Від додаткового внеску звільнені забудовники, які підписали з міськрадою договір про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури. Вони і без того віддають до бюджету від 4 до 10% кошторисної вартості споруджуваного об’єкта. Нижня планка встановлена ​​для тих, хто будує житлові будинки, а верхня – для девелоперов, що реалізовують проекти в сегменті комерційної нерухомості (магазини, офісні будівлі, розважальні комплекси тощо).

Не платять місту і компанії, що зводять будівлі за бюджетні кошти та учасники держпрограми по будівництву доступного житла. Звільнено від водного оброку всі соціальні установи (лікарні, школи, спортивні організації), а також власники приватних будинків загальною площею до 300 кв. м. Преференції обіцяні переможцям інвестиційних конкурсів та земельних аукціонів.

Розраховуватися за отримання техумов з “Тернопольводоканалом” доведеться підприємцям, які хочуть збільшити ліміт споживання води (наприклад, при розширенні виробництва або перехід на випуск іншої продукції); особам, що змінює цільове призначення нежитлових приміщень або будівель; тим, хто має намір узаконити самовільне підключення до комунальних мереж. Також внесок обов’язковий для власників індивідуальних будинків площею понад 300 кв. м.

В залежності від складності робіт розмір пайової участі на реконструкцію міського водопроводу і каналізації буде визначатися індивідуально в кожному конкретному випадку. Техумови водники зможуть передати замовнику тільки після того, як той повністю перерахує внесок у скарбницю. Розстрочка передбачена для випадків, коли розмір платежу перевищує 20 тис. грн.: Гроші можна віддавати щомісяця рівними частками протягом півроку.

Витрачати отримані кошти комунальники планують на заходи, прописані в цільової регіональної програми “Питна вода Тернополя на 2008-2020 рр..”: Реконструкцію та монтаж обладнання на каналізаційних насосних станціях, будівництво цеху зневоднення мулу на очисних спорудах, установку приладів обліку, заміну водогонів.

Програма хронічно недофінансовується із заздалегідь передбачених джерел. За чотири роки дії цього документа через відсутність грошей вдалося зробити небагато. Наприклад, в минулому сезоні був прокладений водопровід між мікрорайонами Кутківці і Пронятин, завдяки чому до благ цивілізації змогли підключитися десятки житлових будинків і школа. У нинішньому році роботи продовжаться. Планується завершити також будівництво насосної станції в районі Березовця.