Головна Тернопіль Хто буде паркувати тернополян?

Хто буде паркувати тернополян?

Парковки у Тернополі залишаються платними. Кабінет Міністрів України ще у грудні 2009 року затвердив нові правила паркування автомобілів. Відповідно до них майданчики для платного паркування обов’язково мають бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менше як один автомат на 10 місць для паркування.

На платних парковках мають бути встановлені автоматичні в’їзні та виїзні термінали. Саме так мало бути вже з першого квітня цього року. Але сьогодні у Тернополі паркувальні автомати не встановлені, але платити за паркування потрібно.
У Тернопільській міськраді кажуть, поки у місті змін на платних парковках немає. Міськрада оголосила конкурс для паркувальників, аби вже якнайшвидше привести парковки міста у відповідність до закону, – повідомляє TV-4.
Діяльність парковок регулюються двома законами: постановою Кабінету Міністрів та Податковим Кодексом України. Згідно з Податковим Кодексом паркувальники щомісяця сплачують за площу під паркування автівок. Ці гроші надходять до міського бюджету.
– Я вважаю, що сьогодні є правове непорозуміння. Постанова говорить, що це має бути. Зрозуміло, що парковщик фізично, тобто фінансово не може в такі короткі терміни це питання вирішити і навіть технічно. Значить в силі є і Податковий Кодекс. Його ніхто не відміняв. Парковщика зобов’язують здійснювати плату, – зазначив начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.
Лише паркоматів у Тернополі потрібно не менше двох десятків. Вартість одного автомата для паркування – тридцять п’ять – сорок тисяч гривень, розповідає начальник управління транспорту. Тож у Тернополі шукатимуть підприємства, які захочуть стати паркувальниками і зможуть інвестувати, обладнавши місця для паркування усім необхідним. У Тернополі оголосили відповідний конкурс. Повідомлення про це опублікували минулого тижня у газеті міської ради. На проведення конкурсу, за словами Ігоря Мединського, аби дотриматися усіх вимог законодавства, піде близько двох місяців. У договорі між міськрадою та паркувальником одним із пунктів буде встановлення апарату для паркування та в’їзні і виїзні термінали. Але і зараз, навіть без паркоматів, тернополяни за залишине авто платитимуть.
– Якщо діє теж Податковий Кодекс, який говорить, що також сплата має поступати у встановлених розмірах, то вона повинна поступати звідкілясь. І я б хотів, щоб на цьому не дуже ми спекулювали. Я розумію всі тонкощі речей,бо все ж це одне із джерел наповнення місцевого бюджету, – зазначив пан Мединський.
Ми не можемо зробити такого кроку, щоби кошти, які мають поступати у бюджет, то вони не поступали.
Сьогодні у Тернополі є близько восьмисот – дев’ятсот платних місць для паркування автівок. Ціна залишається незмінною. Зараз це в середньому дві гривні в годину за легковий автомобіл

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here