Головна Тернопіль У Тернополі знову “земельний” скандал: влада знищила “комунальний” спортмайданчик

У Тернополі знову “земельний” скандал: влада знищила “комунальний” спортмайданчик

YbooBNfttYIСпортивний майданчик у парку Національного Відродження в місті Тернополі залишиться, але на платній основі. Наприкінці вересня територію, де займалися спортом мешканці прилеглих мікрорайонів, почали руйнувати, зокрема, викорчували драбини, перекладини. Ініціативна група тернополян, яка стала на захист майданчика, одразу звернулася в міську раду та прокуратуру по допомогу. Як пояснили місцеві посадовці, майданчик передали орендарю, який встановить на його території три тенісні корти. Проте користуватися ними безкоштовно зможуть лише соціально незахищені верстви населення. Усім іншим доведеться платити.
«Розумієте, вже до всього добираються, – каже тернополяни Олег Яцків. Чоловік навіть вийшов на мітинг під на вулицю Листопадову, аби відстояти цей майданчик. – Коли прийшов на спортмайданчик біля тенісного корту то вжахнувся. Ніби буревій пройшов. А там завжди і дорослі і діти грали у футбол, спортом займалися. А всі снаряди тепер демонтовують. Кажуть, що будуть щось будувати. Питалися в робочих що саме — ті не признаютья.»

«Є яскраві приклади того, як в результаті таких дій громада потім не має доступу до об’єкта. Наприклад, поряд тут є «Лемківський дворик» з тенісними кортами. Раніше всі мали доступ і могли там також грати футбол. Як все зараз – підіть і подивіться. Громада до цього доступу немає», – каже тернополянин Руслан Порада.
Представники ініціативної групи написали інформаційні запити у прокуратуру та міську раду. Просять владу повернути майданчик у такий стан, у якому він був досі. Натомість у «Об’єднанні парків» кажуть, на утримання майданчика грошей немає. Тому й знайшли такий вихід з ситуації.
«Ми звернулися до управління культури, опублікували інформацію про конкурс в газеті «Тернопіль вечірній» і на сайті міської ради, відбулося засідання комісії, був проведений тендер», – каже керівник КП «Об’єднання парків» м.Тернопіль Василь Романюк.
Формально все оформлено правильно, каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. У тендері брав участь один підприємець. Землю в оренду не давали, бо для цього потрібне було б рішення сесії міської ради. Натомість на 25 років підприємцю на засіданні виконкому віддали об’єкт.
«Є конфліктна ситуація і громада має право відстоювати свої інтереси. Якщо прокуратура прийме таке рішення, ми зі свого боку будемо вносити зміни у рішення виконкому», – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
Зараз і громада, і влада чекають на висновки прокуратури. Тоді й стане відомо, чи з’являться на місці спортивного майданчика три тенісні корти.
За матеріалами: ІНТБ,За Збручем та 20 хвилин

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here