У Тернополі ціни на воду зростуть на 30 %
водаТарифи на водопостачання і водовідведення можуть зрости на 30 % вже з початку нового року. Також тарифи у багатоквартирних будинках будуть на 15-20% вищі, ніж тарифи в приватних будинках – пише 20 хвилин
– Національна комісія ліцензує діяльність і встановлює тарифи лише до зовнішнього зрізу багатоквартирного будинку. – пояснює директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма. – Тобто всередині будинку діяльність пов’язана з водопостачанням не є в сфері ліцензованої діяльності, а отже тарифікується окремо.
Послуги всередині будинку може продовжувати надавати водоканал за окремими тарифами. Також ці послуги можуть надавати інші спеціальні суб’єкти, які мають відповідні тарифи.

– Мешканців приватних будинків обслуговуватимуть за тарифами, які встановила національна комісія для водоканалу. – каже директор Володимир Кузьма. – А для багатоквартирних додають ще тариф на здійснення діяльності всередині будинку. Тарифи можуть встановити диференційовано, в залежності від типу будинку. Зміни можливі з початку січня.

Також, є нові розрахунки за оплату послуг водопостачання. Вони на 30% вищі за попередні. Та коли їх затвердять – ще невідомо.
Володимир Кузьма також зазначив, що потрібно замінювати мережу водопостачання, так як вона зношена.
– Мережа водопостачання – аварійна, тому забезпечити якічне водопостачання буде важко. На заміну мережі піде за попередніми розрахунками 9 млн гривень. У міському бюджеті коштів немає, – додає він. – Тому потрібно шукати інші джерела надходження. Балансоутримувач може зробити це шляхом інвестування, якщо можливо буде повернути ці кошти за рахунок тарифів.
Категорії: Тернопіль

Теги: ,,

Залишити коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опубліковано.

%d блогерам подобається це: