Головна Тернопіль У Тернополі ціни на воду зростуть на 30 %

У Тернополі ціни на воду зростуть на 30 %

вода

водаТарифи на водопостачання і водовідведення можуть зрости на 30 % вже з початку нового року. Також тарифи у багатоквартирних будинках будуть на 15-20% вищі, ніж тарифи в приватних будинках – пише 20 хвилин
– Національна комісія ліцензує діяльність і встановлює тарифи лише до зовнішнього зрізу багатоквартирного будинку. – пояснює директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма. – Тобто всередині будинку діяльність пов’язана з водопостачанням не є в сфері ліцензованої діяльності, а отже тарифікується окремо.
Послуги всередині будинку може продовжувати надавати водоканал за окремими тарифами. Також ці послуги можуть надавати інші спеціальні суб’єкти, які мають відповідні тарифи.

– Мешканців приватних будинків обслуговуватимуть за тарифами, які встановила національна комісія для водоканалу. – каже директор Володимир Кузьма. – А для багатоквартирних додають ще тариф на здійснення діяльності всередині будинку. Тарифи можуть встановити диференційовано, в залежності від типу будинку. Зміни можливі з початку січня.

Також, є нові розрахунки за оплату послуг водопостачання. Вони на 30% вищі за попередні. Та коли їх затвердять – ще невідомо.
Володимир Кузьма також зазначив, що потрібно замінювати мережу водопостачання, так як вона зношена.
– Мережа водопостачання – аварійна, тому забезпечити якічне водопостачання буде важко. На заміну мережі піде за попередніми розрахунками 9 млн гривень. У міському бюджеті коштів немає, – додає він. – Тому потрібно шукати інші джерела надходження. Балансоутримувач може зробити це шляхом інвестування, якщо можливо буде повернути ці кошти за рахунок тарифів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here