Головна Тернопіль Тернопільській освіті бракує грошей

Тернопільській освіті бракує грошей

освіта

освітаНа капітальні видатки в освітній галузі міста потрібно 46 мільйонів гривень, а змогли виділити тільки два. Про це пише 20 хвилин

– Управління освіти проконтролює збір і витрачання цих коштів, – каже заступник міського голови Леонід Бицюра. – Усім керівникам дитсадків і директорам шкіл пояснили, що додатково кошти мають право збирати лише батьківські комітети чи піклувальна рада.

Уникнути ж збору грошей в освітніх закладах наразі неможливо, пояснює посадовець.

– Я знаю дитсадки, в яких створили нові групи “з нуля”, – продовжує пан Бицюра. – Там батьки готові давати великі гроші. Але все повинно бути добровільно. Навіть більше – батьки, які не мають змоги допомагати садочкам і школам, можуть натомість взяти на себе обов’язки зі збору коштів.
За словами пана Бицюри, скарги на порушення у зборі коштів можна подавати у міськраду за телефоном 15-80. Міський голова щоденно переглядає журнали, а звернення перерозподіляють у профільні управління. Водночас заступник міського голови пояснює, що було б неправильно встановити єдиний розмір плати – місячної чи річної – за дитсадок. Адже, за його словами, у різних садочках і навіть у групах виникають різні проблеми. Нагадаємо, що у багатьох країнах Європи, США, Канаді та Австралії існує місячна плата за дитсадки. Подекуди це навіть 700 доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here