Головна Тернопіль Тернополян просять не боргувати

Тернополян просять не боргувати

vodiВи ще не заплатили за воду й каналізацію? Зробіть це до кінця п’ятниці! В іншому випадку, попереджає начальник відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас, вважатиметися боржником. І тоді підприємство матиме повне право подати вас до суду, “відрізати” від системи водопостачання чи відключити від каналізації. “Звісно, це вже радикальні методи, – констатує Руслан Захарійович. – До них вдаємося тільки тоді, коли ні прохання, ні попередження, ні роз’яснення на неплатника не діють”.

Радикалізувати методи боротьби зі злісними боржниками водокалівців змусило значне зростання заборгованості населення за послуги водопостачання та водовідведення. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, констатує Руслан Бурмас, вона зросла аж на 2 мільйони гривень і станом на 1 листопада 2014-го становить 7 мільйонів гривень.

“А до якого числа слід здійснити оплату, аби не вважатися боржником і чому?”, – допитуюся.
“Згідно з чинним законодавством, споживачі за надані послуги водопостачання та водовідведення повинні оплатити до 20-го числа поточного місяця, – пояснює Руслан Захарійович. – Тобто, до прикладу, за жовтень, необхідно розрахуватися до 20 листопада, а за листопад – до 20 грудня. Частина споживачів в силу певних обставин оплачує після 20 числа. Мушу попередити їх, що в разі встановлення на законодавчому рівні розміру нарахування пені, з 21-го числа їм уже нараховуватиметься пеня, бо вони почали боргувати”.

Поки ж, наголошує водоканалівець, аби не потрапити до “чорного” списку боржників, необхідно здійснити оплату за отримані послуги до останнього робочого дня місяця. “Оплати, проведені в останній робочий день, поступають на рахунок нашого підприємства наступного місяця та зараховуватимуться в наступний період, – пояснює. – Відтак вважатиметься, що в поточному місяці оплат не було”.

Розрахуватися за послуги КП “Тернопільводоканал” можна як у касі підприємства, що на вул. Медова, 1, так і в поштових відділеннях, касах “Ощадбанку” та через інтернет. Якщо ж ви “дотягнули” до останнього робочого дня місяця, то, щоб не стати боржником водоканалу, оплату рекомендовано здійснити в касі підприємства, що на вул. Медова, 1.

Для “боротьби” з боржниками у водоканалівців є цілий “арсенал зброї”. Найперше, про те, що ви почали боргувати, вас попередить …колір щомісячного рахунку. Замість зеленого отримаєте жовтий чи червоний. Якщо це не стало поштовхом до оплати, чекайте в гості представників КП “Тернопільводоканал”. Під підпис вони вручать попередження про те, яка “кара” чекає на вас в разі несплати за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення. Коли ж обставини боргування вагомі – не тягніть, а прямуйте до відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал”. Водоканалівці завжди йдуть назустріч споживачеві, пропонуючи розтермінування суми боргу, пояснюючи можливість та процедуру отримання субсидій та пільг.

“Якщо ж пояснення, попередження та вмовляння не діють, підприємство звертається до суду із заявою на видачу судового наказу для примусового стягнення боргу, – зазначає Руслан Бурмас. – До речі, у випадку подання до суду неплатнику доведеться додатково заплатити судовий збір, а це 121 гривня 81 копійка, інфляційні та 3 відсотки річних. Загалом щороку нам доводиться подавати до суду майже тисячу боржників. У випадку невиконання рішення суду добровільно державна виконавча служба вживає всіх заходів для примусового погашення заборгованості, а це і стягнення із заробітної плати, пенсії, і накладення арешту на рухоме та нерухоме майно з метою його подальшого вилучення та реалізації, і обмеження виїзду за кордон”.

Коли й суд , як кажуть, злісному боржникові не указ, то водоканалівці тимчасово припиняють надання послуг водопостачання чи водовідведення. Тобто абонент тимчасово, на період до врегулювання заборгованості, позбавляється можливості користуватися послугами КП ”Тернопільводоканал”.

“Підключення каналізації можливе тільки після повного розрахунку боржника за спожиті послуги водопостачання та водовідведення, – наголошує начальник водоканалізаційної інспекції КП “Тернопільводоканал” Іван Гладкий. – У листопаді, в зв’язку зі зростанням кількості боржників та розміру їхньої заборгованості, ми інтенсифікували роботу з відключення їх від мереж водопостачання та водовідведення. За останні кілька днів без каналізації залишилися майже 40 злісних неплатників. Ми просимо абонентів з розумінням поставитися до їхнього обов’язку своєчасного щомісячного внесення плати за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення, адже від цього залежить наша можливість розрахуватися за спожиту електроенергію, сплатити податки, виплатити заробітну плату. Тільки при забезпеченні своєчасної оплати ми зможемо гарантувати стабільне надання послуг у такий непростий для всіх нас час”.

Вікторія ОТАМАНЧУК.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here