Головна Тернопіль Тернополяни повстали проти священника який вирубав сквер (деталі скандалу)

Тернополяни повстали проти священника який вирубав сквер (деталі скандалу)

Більш як 200 жителів взяли участь у загальних зборах мешканців будинків №2 та №4 вулиці Орлика 7 лютого на Дружбі поблизу церкви Святих Володимира і Ольги УГКЦ, де з ініціативи настоятеля храму о.Романа Цюпки було зрізано більше півсотні повноцінних дорослих дерев.
На зібранні громада будинків, які межують із церквою одноголосно засудила вчинок духовнослужителя о.Романа Цюпки щодо знищення зелених насаджень та наміру пароха звести на території храму комерційний 9-ти поверховий будинок. Усі присутні на зборах виразили своє негативне ставлення та проголосували за зупинення даної забудови. Також жителями було вирішено створити Комітет захисту даної зеленої зони Старої Дружби та обрано представників від жителів та громадських організацій для його координації.
Через рішення зборів місцева громада звертається до Тернопільської міської ради надати статус скверу зеленим насадженням на території забудови та поблизу неї, де дійсно знаходиться сквер, який мешканці просять у своїх обранців узаконити надавши відповідний статус. Також жителі вимагають оприлюднити генеральний план забудови міста, в тому числі і вулиць Орлика, Юності, Дружби та Винниченка, якого досі немає на офіційному сайті Тернопільської міської ради. Окрім цього за рішенням зборів розпочато процедуру створення організацій самоврядування населення (ОСН) за для захисту своїх законних прав та інтересів.
На завершення офіційного народного віче громадою одноголосно було прийнято звернення до Єпископа УГКЦ Святослава Шевчука щодо заборони будівництва комерційного будинку на території церкви Святих Володимира та Ольги з проханням відкликати настоятеля храму о.Романа Цюпку з даної парафії через обман та порушення прав місцевої громади.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here