Головна Тернопіль Після виходу газети проїзд у тролейбусах здорожчає

Після виходу газети проїзд у тролейбусах здорожчає

тролейбусВиконавчий комітет Тернопільської міської ради 25 квітня своїм рішенням затвердив новий тариф на перевезення пасажирів у тернопільському тролейбусі – він становитиме 1,50 грн. 
Про це повідомили у прес-службі Тернопільської міської ради.

Відповідні розрахунки фахівці КП «Тернопільелектротранс» були погоджені з Міністерством економіки та житлово-комунального господарства  наприкінці листопада минулого року, однак довгий час тариф через різні причини не переглядали. Нині ж, зважаючи на важкий фінансовий стан підприємства (в тому числі і через невідповідність тарифів), тенденцію на збільшення втрат від перевезень пасажирів та невідшкодування державою в повному обсязі проїзду пільговиків, підняття тарифу стало вкрай актуальним.

Крім того, як ми розуміємо звіт мера та депутаів також далеко позаду, тож ніяких поітичних наслідків це рішення нести за собою не буде, бо до наступного звіту може виникнути потреба ще раз підвищувати тарифи. Адже тариф у 1гривню 50копійок ще залишажться збитковим для підприємства.

«Для підняття тарифів є всі економічні підстави. Ви бачите, що робиться з енергоносіями (електроенергія подорожчала майже у 2 рази), яка вартість паливно-мастильних матеріалів. Зросли ціни на матеріали і запчастини. Але окрім того, є найважливіше, що мене найбільше турбує як керівника – те, що зросла мінімальна заробітна плата. Якщо на 1 грудня вона становили 860 грн., то нині вона складає 1074 грн. Ми повинні нашим працівникам платити достойну заробітну плату, адже вони, окрім того, що займаються перевезенням людей, дбають в першу чергу за безпеку», – зазначив директор КП «Тернопільелектротранс» Андрій Мастюх.

Востаннє тариф на проїзд у тролейбусах Тернополя піднімали у квітні минулого року. Тоді, як і зараз проїзд подорожчав на 25 копійок.

«Ми над цим питанням працюємо вже рік. За підрахунками підприємства, собівартість перевезення пасажирів у тролейбусі з розрахунку мінімальної грудневої зарплати по країні 860 грн., становить 1 грн. 76 коп. Відповідні розрахунки були передані у міську раду. І вартість проїзду 1,50 грн. мала бути впроваджена ще з весни минулого року. Натомість, ми розуміли ситуацію, що людям не просто перейти зразу на таку вартість. Прийняли рішення, що треба максимально відтермінувати, скільки зможемо, і цей час уже настав», – зазначив Андрій Мастюх.

Рішення виконавчого комітету Тернопільської міськради вступить вдію з моменту його оприлюднення в комунальній газеті «Тернопіль вечірній». Черговий номер тижневика вийде 2 травня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here