Головна Тернопіль Над технологічною новинкою за 250 тис. аварійні балкони

Над технологічною новинкою за 250 тис. аварійні балкони

ЦУМ

ЦУМЗа аварійні балкони, а не за тротуари із підігрівом слід насамперед братися міській владі, вважає тернополянин. Степан Вадзюк стурбований, що просто у Центрі будь-коли можуть постраждати перехожі. У міськраді обіцяють взятися за балкони, пише 20 хвилин

– У Центрі, де не піднімеш голову, – всюди аварійні балкони, – каже тернополянин Степан Вадзюк. – Особливо це впадає в око на вул. Грушевського, бульв. Шевченка.
Треба терміново братися за їх ремонт, бо може статися біда, застерігає чоловік. Власне, проблемою аварійних балконів пан Вадзюк переймається давно. Він є головою громадської організації “Українська народна рада Тернопілля”. У липні 2011 р. написав звернення у міськраду, аби там звернули увагу на стан балконів.
– Тоді саме підняли шум щодо тротуарів із підігрівом, – пригадує пан Вадзюк. – Я зауважив, що ця справа дуже дорога і не надто потрібна місту. Мовляв, краще балкони відремонтувати. Але відповіді із міськради не отримав.
Аби зберегти історико-архітектурне обличчя міста, Степан Вадзюк запропонував міськраді визнати Центр історичною частиною. У такому разі там можна буде проводити зовнішні реставраційні роботи, але діятиме заборона на зміни. Такої практики дотримуються у всій Західній Європі. Реакції на цю пропозицію тернополянин також не дочекався.
Балкон впав разом з чоловіком
Степана Вадзюка найбільше турбує стан балкона в будинку на бульв. Т.Шевченка, нижче ЦУМу.
– Там якраз уклали тротуар із підігрівом, – каже він. – А балкони над головами пішоходів – аварійні і будь-коли можуть упасти. Ці будівлі обслуговують жеки, чому вони нічого не роблять?
Степан Вадзюк пригадав, як на вул. Листопадовій, 1, якраз поблизу міськради, обвалився балкон. Тоді серйозно травмувався чоловік. Тернополянин наголошує, що через небезпечні балкони ще не раз можуть постраждати люди
Нагадаємо, у 2008 р. аварійний балкон упав разом із чоловіком, який намагався його відремонтувати. Цей балкон, як писала тоді “20 хвилин”, був на третьому поверсі і, упавши, зруйнував балкон другого поверху. Потерпілого у важкому стані доправили у міську лікарню швидкої допомоги. У чоловіка лікарі виявили закриту черепно-мозкову травму, рвану рану лівого плеча і закриту травму живота.
Мешканці будинку розповідали, що під тим балконом дійсно було страшно проходити чи проїжджати. Люди казали, що зверталися в міськраду. Фахівці оглянули конструкцію і визнали, що вона – в аварійному стані. Але оскільки коштів на ремонт міськрада не мала, то порадила нікому на балкон не виходити. Незабаром міське управління ЖКГ таки виділило бригаду будівельників, щоб вони укріпили балкон. Чоловіки встановили риштування і пообіцяли прийти у понеділок і все полагодити. Того дня один із будівельників вийшов на балкон і почав зчищати верхній шар бетону. Тоді конструкція й обвалилася.
Аварійність балкону на око не визначиш
Проблема із балконами у Тернополі справді є, погоджуються в управлінні житлово-комунального господарства міськради. Наразі фахівці збирають інформацію про конструкції, що потребують ремонту, і обіцяють виправити все.
– Ми якраз збираємо пропозиції від жеків, – каже начальник управління житлово-комунального господарства міськради Володимир Болєщук. – Про ремонт аварійних балконів вони, до речі, згадують найчастіше. Особливо турбують конструкції, які нависають над дорогою чи тротуаром. Усі зауваження ми врахуємо.
Пан Болєщук додає, що балкон — складна конструкція. Тому спершу треба скласти проектну документацію. Вона має пройти експертизу. Лише тоді можна братися за ремонт.
– Даних про кількість аварійних балконів наразі немає. Ми саме проводимо інвентаризацію житлового фонду, тоді все і з’ясуємо, – каже Володимир Болєщук. – Аварійність балкону на око не визначиш. Те, що відвалюється штукатурка, — не означає, що він аварійний. Висновок має зробити фахівець.
Відповідно, посадовець ще не може сказати, скільки потрібно коштів на ремонт аварійних балконів. Мовляв, спершу треба знати обсяг робіт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here