Головна Тернопіль В Тернополі виставили 300 “картин маслом”

В Тернополі виставили 300 “картин маслом”

Понад 300 картин маслом, аквареллю чи простим олівцем, роботи з кераміки, шкіри та навіть розмальований батік – усе це виготовлене дитячими руками. Виставка «Творчість юних» у художньому музеї вже традиційна – 17 років поспіль тут відкривають молоді таланти.

Катерина Бай, пише по батіку: «Я виконала перед тим ще одну роботу по батіку – «Дует». Мені сподобалось, у мене це вийшло, тому я вирішила ще робити. На майбутнє я також хочу займатись батіком».

Христина Товарянська, художник: «У мене люди завжди виходять не такі, як в інших. Я дуже люблю малювати музикантів. І зазвичай вони в мене в українському стилі, і люди в українському стилі».

Аліна Петренко, художник-графік: «Багато чого надихає, наприклад – природа, сім’я. Я не все роблю сама, бо дещо трішки беру з Інтернету, переробляю, щось трішки сама видумую».

Ірина Кваюра, робить картини зі шкіри: «По-перше, цим я вже займаюсь 4 роки – зацікавив новий напрям у мистецтві. На випускний до плаття я зробила собі пояс зі шкіри, а також браслет та обруч».

Оцінювати дитячі роботи не можна, запевняє тернопільський мистецтвознавець Ігор Дуда. Кожна з них окремий мікросвіт, яким можна лише насолоджуватись. Творчість молодих чи маленьких митців – окремий напрямок. Тут незвичайні персонажі, кольори та сюжети. Такої безпосередності не зустріти навіть у творах знаних художників.

Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею: «Оцінювати дитячі роботи навіть мистецтвознавцю не варто, тому що всі дитячі роботи вартують уваги .Це є дитяче світосприймання, дитячий світ фантазії, який у дорослому віці вже забувається».

Цьогорічна виставка побила усі рекорди, каже Ігор Дуда. Організатори розповіли, що вони вперше порушили принципи експозиції. Через велику кількість робіт їх вивішували від стелі до підлоги. Також директор музею каже, що не усі вони повернуться до своїх власників. Щороку кілька найцікавіших робіт залишають у фондах музею. А в майбутньому мріють відкрити постійно діючу виставку, присвячену дитячій творчості.

ІНТБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here