Головна Тернопіль Вода на Тернопільщині не відповідає вимогам

Вода на Тернопільщині не відповідає вимогам

вода

водаЧастина джерел водопостачання на Тернопільщині не відповідає вимогам. Про такий висновок за результатами перевірки СЕС повідомив заступник Головного державного санітарного лікаря області Богдан Марків.

Богдан Марків: «Завдяки проведеній санепідслужбою області спільно з органами місцевої влади роботі, зменшилась кількість джерел централізованого водопостачання, які не відповідають санітарним нормам через відсутність зон санітарної охорони. Це, в першу чергу, в Борщівському, Заліщицькому та Бережанському районах. Але ще в 17 водогонах області відсутні зони санітарної охорони. Це у Бучацькому, Заліщицькому, Кременецькому, Ланівецькому та Тернопільському районах».

У централізованому водопостачанні відсоток забруднення в 2011 році помітно знизився, відмічають санітарні служби. Проте в окремих регіонах проблеми з якістю води ще залишилися. Невідповідність H2O встановили у Борщівському, Заліщицькому, Чортківському, Підволочиському, Кременецькому, Збаразькому та Шумському районах.

Богдан Марків: «Порівнюючи з 2010 роком, зменшилася невідповідність санітарно-гігієнічним нормам проб питної води на вміст нітратів децентралізованих джерел водопостачання з 36% до 17%. А у деяких районах залишається ще високий відсоток невідповідності проб. Це, в першу чергу, в Тернопільському, Борщівському, Теребовлянському, Лановецьком та Збаразькому районах».

У цих регіонах, наголошують епідеміологи, варто бурлити нові свердловини, підключати їх до централізованого водопостачання, а також очищувати та знезаражувати громадські колодязі.

ІНТБ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here