Головна Світ У ТНЕУ говорили про зміну стартегії НАТО

У ТНЕУ говорили про зміну стартегії НАТО

У вівторок, 4 грудня на базі ТНЕу відбулася конференція «НАТО – зміцнення безпеки через співробітництво» та телеміст з штаб квартирою НАТО в Брюселі у якій прийняли участь близько 100 студентів університету, військовий аташе Республіки Польща Томаш Тжинскі, директор Інституу Європейського поступу Едуард Ільїн, представник ЦДі НАТО Світлана Ротаєнко, керівник ГО Чорноморська  бізнес ліга Михайло Колібабчук, депутат тернопільської обласної ради Степан Барна та в.о. ректора ТНЕУ Андрій Крисоватий.

У вітальному слові Андрій Крисоватий зазначив що ТНЕУ вже брало участь у програмах НАТО, зокрема у розробках сенсорного управління роботами та завдяки гранту НАТО було створено Комунікаційний центр – для студентів та отримали операційну систему яку неможливо загрузити роботою більше ніж на 16%. Також створено базу для досліджень та наукової співпраці між ВНЗ світу зокрема Канади. Також Андрій Ігорович зазаниччив що в структурі ТНЕУ є Інформаційний центр НАТО при Україно-німецькому факультеті, яким керує декан.
Геннадій Коваленко заступник керівника генштабу з питань міжнародного співробітництва розповів студентам ТНЕУ про дієве співробітництво України і НАТО, зокрема наголосивши, що Україна бере участь у всіх миротворчих місія НАТО та   важливості впровадження в Україні Програми адаптації віськових, які планують йти на пенсію або покидати  лави армії. Відповідаючи на питання студентів Генадій Коваленко зауважив, що змінилося політичне ставлення до НАТО зокрема на даний момент йдеться про співробітництво, а не вступ в альянс.

«В наступному році Польща буде підтримувати Україну в кроках до НАТО. Зокрема на рівні міністерств оборони. На даному етапі найголовніша  місія Польщі Афганістан в якій працює 820 польських солдат. Також є в планах створення УкрПол бату для спільних повітряних  операцій в гарячих точках» – заявив Томаш Тжинскі.
Світлана Ротаєнко менеджер проектів Центру документації та інформації НАТО зауважила, що Північноатлантичний альянс із міліарної структури все більше перетворюється на парасольку безпеки цивільної. В зв’язку із цим міняється і тематика проектів яка визначилася в Стратегічний концепції зокрема захист від тероризму та енергетична безпека, мікросупутники, біотехнології безпека харчування, екобезпека та освітні програми, зокрема “Наука заради миру”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here