Щоправда, Росія намагається нейтралізувати Туреччину в боротьбі за Крим, натякаючи на негативні наслідки для Анкари в разі її рішення заступитися за кримських татар. Так, ряд російських видань (http://www.iarex.ru/articles/45900.html ), притягуючи за вуха публікації в турецьких ЗМІ, стверджують, що зараз «на Україні здійснюється як раз те, що готується в Туреччині, де ведеться серйозна підготовка щодо втілення в життя проекту хаосу». Крім того, «Захід одночасно зі здійсненням уведення України під свій контроль починає — вперше за останні 100 років — блокувати незалежні дії Туреччини з метою, як і в Сирії, вивести її ще на одну передову геополітичної боротьби Сходу і Заходу».
Російські пропагандисти також намагаються провести хибні паралелі для Туреччини між подіями в Сирії та в Криму. Зокрема, підкреслюється, що «стосовно України Туреччина повинна уникнути помилки, допущеної в Сирії, передусім, з урахуванням своїх історичних уроків… Але сьогодні українська криза сприймається як продовження сирійського, а Туреччина — транзитною зоною потрясінь».
На підтвердження цього навіть притягуються за вуха слова А.Давутоглу, який нібито вважає, що «Анкара не повинна йти на ризиковані пригоди в Криму, розуміючи до яких наслідків це може призвести».
Також російські експерти вказують, що «вихід з правового простору — як стосовно сирійського врегулювання, так і при оцінці української кризи — створює для Туреччини небезпечний прецедент: у світі можуть з’явитися держави, які з метою реалізації своїх геополітичних амбіцій оголосять про визнання одного з так званих турецьких «паралельних урядів».
Таким чином Росія недвозначно дає зрозуміти Туреччині, що заступившись за кримських татар, вона ризикує отримати проблеми з курдами, які проживають на південному сході країни і дуже часто поводяться дуже агресивно. Навіть набагато агресивніше, ніж «бандерівські неонацисти». У зв’язку з цим коментарем турецьким спецслужбам слід задуматися про можливі зв’язки між курдськими терористами і російською розвідкою.
Також російські експерти, висвітлюючи позицію офіційної Анкари щодо України, навмисно промовчують про заяви вищого керівництва Туреччини, що «необхідно зберегти територіальну цілісність і політичне єднання України і, що Крим є частиною української територіальної та політичної цілісності» (Президент Туреччини А.Гюль, 5 березня http://www.hurriyetdailynews.com/president-gul-warns-against-new-cold-war-over-ukraine-crisis.aspx?pageID=238&nID=63247&NewsCatID=338).
Крім того, 4 березня прем’єр- міністр Туреччини Р. Ердоган під час телефонної розмови (http://www.hurriyetdailynews.com/president-gul-warns-against-new-cold-war-over-ukraine-crisis.aspx?pageID=238&nID=63247&NewsCatID=338) з поки ще президентом Росії Путіним підкреслив, що «українці повинні самостійно знайти вихід з кризи» додавши, що «нестабільність в країні Чорноморського регіону матиме регіональні наслідки».
Правда російські ЗМІ, з причин, відомих тільки Путіну, вважали за краще промовчати про територіальну цілісность України.
Паралельно з цим російська влада намагається залякати керівництво Придністров’я і, можливо, заручитися підтримкою у разі військової інтервенції російських окупантів в Україну з боку Придністров’я.
У зв’язку з цим зважена позиція ПМР щодо ситуації в Україні російськими експертами називається контрпродуктивною. І заявляють, що така позиція «може зіграти з Тирасполем злий жарт. Тим більше що саме мовчазні придністровські “ягнята” можуть стати першою ритуальною жертвою не настільки дипломатичних (як в.о. МЗС Андрій Дещиця) і педантичних «вовків», які готують « швидке рішення » придністровської «проблеми» — руками «нової» України та з урахуванням “прямого інтересу Румунії». У контексті інформації, що з’явилася про перекидання 700 російських спецназівців на територію ПМР, такі заклики з боку Росії змушують замислитися про необхідність посилення прикордонного контролю на кордоні з ПМР і перекидання туди українських військ з метою блокування окупантів у ПМР. Виникає, правда, питання: як російські спецназівці потрапили в ПМР?
Разом з тим, українські та молдавські спецслужби повинні заблокувати російських окупантів в Придністров’ї, а потім при спробі прорватися додому — заарештувати і передати під суд.
“Інформаційний Спротив” ( секція Дельта)
Переклад УІС