Тренера і “співака” з Тернополя Владислава Ділового мобілізували. Про це він сам повідомив у соцмережах. При цьому, вочевидь, “зірка” не дуже хоче захищати Україну. У сторіз молодик попросив “витягти” його з ТЦК, пообіцявши бути такій людині другом до кінця життя.
Місцева “поп-зірка” Владислав Дєлавой вночі записав ряд сторіз із ТЦК на вулиці Тролейбусній у Тернополі. Він заявив, що знайде мільйон варіантів, щоб не воювати, бо хоче тільки “треніруватися і співати”.
“Концерти скінчилися?”, – запитують у телеграм-каналі.
Раніше Владислав Дєлавой потрапив у скандал після того, як “обмацав” дівчину на сцені.
“Дивні концерти проводяться зараз в клубі “На Пошті”. На цих вечірка, здебільшого, неповнолітні хлопці та дівчата, які виглядають не зовсім тверезими. Я дуже сподіваюся, що дівчині з відео є 18 років”, – зазначили у дописі.
Рятуючись від російських окупантів, керівництво заводу з виробництва віконних профілів та підвіконь “Опентек+” вирішило релокувати підприємство з Каховки на Херсонщині. Пошук нового майданчика по всій Україні тривав три місяці. Зрештою, давній партнер каховців, тернопільська компанія Viknar’off, яка виробляє металопластикові віконні та дверні системи, першою відновила співпрацю з “Опентек +”, та закуповує велику частку профільних систем українського виробника.
Зараз каховський завод працює на орендованих промислових площах в Тернопільській громаді. Зі 160 працівників 35% переїхали з окупованих територій. Війна значно вплинула на гендерний склад колективу. Якщо раніше на жінок припадало лише 10% працівників, то тепер їх вже 45% і цей показник зростає. Все більше виробничих процесів вдається автоматизувати, зменшуючи обсяг чоловічої фізичної праці.
– Кадровий дефіцит, характерний для всієї української промисловості, значно стримує обсяги виробництва на “Опентек+”. Керівництво заводу говорить, що готове подвоїти випуск продукції, але не вистачає робочих рук. Для системного вирішення проблеми підприємство налагоджує контакти з тернопільськими ПТУ. Втім плани щодо нарощування виробництва профільних систем та підвіконня на релокованому заводі все одно вражають. У 2024 році завод вийшов на 50% від виробничих потужностей 2021 року, коли завод працював у Каховці, але й цей орієнтир виглядає цілком досяжним, якщо вдасться залучити додаткових працівників та ввести нові виробничі лінії. А такі плани теж є, – повідомив заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
За словами пана Дмитра, на травень 2025 року “Опентек+” планує запуск нових виробничих ліній з випуску пластикових віконних профілів та підвіконня. Це дозволить збільшити виробничі потужності на 25%. Для закупівлі нового обладнання завод скористався і державним грантом для переробної промисловості на 8 млн. грн. Ця програма є частиною державної політики “Зроблено в Україні”.
34-річний житель Тернополя опинився під слідством за підозрою у грабежі, скоєному під час воєнного стану. Йому загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі.
Охоронник торгового центру на вулиці Перля повідомив поліцію про крадіжку. Він розповів, що невідомий викрав товар і втік, коли його спробували зупинити. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група.
В результаті оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили особу зловмисника. Ним виявився 34-річний місцевий житель, який вже мав проблеми із законом і притягувався до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини. Чоловіка затримали неподалік місця злочину, в одному з під’їздів багатоповерхівки.
Слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 4 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж, вчинений в умовах воєнного стану). Підозрюваному вже оголошено про підозру, і йому загрожує до 10 років ув’язнення.
Чоловіка затримали відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та помістили до ізолятора тимчасового тримання. Триває досудове розслідування.
Тернопільська міська рада розпочала процедуру закупівлі наземного роботизованого комплексу «Мураха» або його еквіваленту для потреб військових. Загальна сума закупівлі становить 1 160 000 гривень. Такий комплекс надасть можливість військовослужбовцям ефективніше виконувати бойові завдання в складних умовах.
“Забезпечення наших захисників необхідним обладнанням є одним із пріоритетних завдань громади. Такі технічні засоби як наземний дрон дозволять зберегти життя військових під час виконання бойових завдань,” – зазначив міський голова Сергій Надал.
З повним реєстром переданої допомоги жителі можуть ознайомитися на офіційному сайті міської ради у розділі Е-сервіси. Програма підтримки реалізується в рамках міського бюджету на 2024 рік та соціальних програм громади.
Наземний роботизований комплекс «Мураха» – це сучасне технічне обладнання, що допомагає військовим виконувати завдання з мінімальним ризиком для особового складу. Такі пристрої використовуються для розвідки, транспортування вантажів та інших тактичних операцій на передовій. Технічні характеристики комплексу дозволяють застосовувати його в різних погодних умовах та на різноманітних типах місцевості.
Тіло жінки в одній з квартир будинку №14 на вулиці Лесі Українки виявили у п’ятницю, 21 березня. Журналісти «20 хвилин» дізналися подробиці.
Як повідомили у відділі комунікації Національної поліції у Тернопільській області, на тілі жінки виявили сліди насильницької смерті. Тіло направили на проведення судово-медичної експертизи, щоб встановити причину смерті.
За цим фактом відкрили кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу України «Умисне вбивство». Деталі справи не розголошують, оскільки триває слідство.
Мешканці будинку кажуть, жінка проживала у першому під’їзді. Від ранку 21 березня там були правоохоронці та швидка.
– Не була з нею знайома особисто. У п’ятницю, як повернулася з роботи, побачила швидку і поліцію біля будинку. Що саме сталося – не знаю. Сусіди кажуть, ніби була сварка чи бійка у її квартирі.
Наразі правоохоронці встановлюють обставини смерті жінки.
Міністерство освіти та науки України у п’ятницю, 21 березня, оприлюднило наказ про проведення виборів на посаду ректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Згідно з документом конкурс має відбутися 18 червня. Наразі претенденти ще не заявили свої кандидатури.
Згідно з наказом міністра освіти Оксена Лісового з 21 березня департамент кадрового забезпечення МОН розпочинає приймати документи від кандидатів на посаду ректора ТНПУ. Наразі вищий навчальний заклад очолює ексректор Володимир Кравець. Його повернули на цю посаду після того, як його наступника Богдана Буяка звільнили за рішенням кількох судів.
50-річний Богдан Буяк очолював педагогічний університет Тернопільщини з грудня 2017 року. Тернопільський окружний адміністративний суд в березні 2024 року своїм рішенням визнав вибори ректора ТНПУ в 2022 році такими, що не відбулися. Позов в січні 2023 року до суду подав другий кандидат на посаду ректора вишу Володимир Місько. ґ
Сумна звістка прийщла у Скориківську громаду, загинув 27-річний лікар стоматолог який прицював у Тернополі Тарас Миколайович Януш.
“Громадо, на жаль, гірка звістка не забарилася… З фронтових терен надійшло страшне сповіщення про загибель 27-річного Воїна, молодого, мужнього нашого Героя з села Токи – ЯНУША ТАРАСА МИКОЛАЙОВИЧА, 23.05.1997р.н. Який став на захист Батьківщини в жовтні 2024 року, відданий Військовій присязі на вірність України, мужньо, виконуючи бойове завдання на Сумщині, 20.03.2025р. – загинув в бою за свободу і незалежність рідної Землі. Як боляче говорити про таких молодих людей у минулому часі. Як боляче, що клята несправедлива війна забирає найкращих… Висловлюємо найщиріші співчуття батькам,усім рідним та близьким Героя. Розділяємо біль непоправної втрати та схиляємо голову у скорботі. Наш обов‘язок пам‘ятати про надвисоку ціну нашої незалежності і свободи. Низький уклін молодому Захиснику, перед яким усі ми в неоплатному боргу! Про дату і час прибуття скорботного кортежу та чин поховання Тарас Януша буде повідомлено додатково” – йдеться у повідомленні громади.
Вантажівки марки MAN https://mantruck.com.ua/new-vehicle/ сьогодні є достатньо затребуваними у будівельній сфері, а також у тих галузях, де потрібно здійснювати перевезення різних великогабаритних вантажів. Виробник вклав усі сили для того, щоб зробити свої вантажівки максимально надійними та комфортними. Причому навіть якщо у вас і виникнуть певні проблеми з вантажівкою від цієї марки, то ви можете просто перейти сюди і замовити необхідні запчастини або купити їх через інших офіційних дилерів.
MAN TGS – це дуже поширений різновид повнопривідних вантажівок, при необхідності до таких вантажівок можна навіть підключити привід HydroDrive, який дозволить суттєво зменшити масу транспортного засобу. Причому вантажівка оснащується кількома колісними формулами, які можуть мати різну вагу. Завдяки цьому даний автомобіль відрізняється дуже високою прохідністю трасами з поганим дорожнім покриттям. Всі вантажівки оснащуються дизельними двигунами, які можуть бути шістьма або десятьма циліндровими. Причому в останніх поколіннях цієї моделі були суттєво покращені такі деталі: коробка передач, колісна баса, фільтр, система охолодження тощо.
Характерні особливості та переваги техніки
Вантажні автомобілі виробництва MAN на дорогах України трапляються дуже часто https://mantruck.com.ua/man-topused/. Це лише підтверджує те, що такі агрегати справді надійні у теорії, а й у практиці. Імовірність виникнення серйозних поломок виключена навіть після пробігу понад 200–300 тисяч кілометрів. І це ще не всі позитивні сторони агрегатів, які поєднують у собі такі переваги:
Великий асортимент моделей. Компанія пропонує техніку у великому різноманітті видів. Кожна модель є унікальною та має певні технічні параметри та відмінні риси. Вибір відповідних варіантів машин здійснюється на підставі цілей їх застосування (виду вантажів, що транспортуються).
Сучасні двигуни, які постійно вдосконалюються. Окрім збільшення їх експлуатаційного ресурсу, виробник також працює над тим, щоб знизити споживання палива, а також збільшити потужні параметри та тягові зусилля.
Безпека. Техніка розробляється таким чином, щоб забезпечувати високі вимоги захисту у разі непередбачених ситуацій: аварії, ДТП, екстрені гальмування тощо.
Ремонтопридатність. В агрегатах все настільки продумано до дрібниць, що навіть заміна деталей, що виходять з ладу, здійснюється легко і швидко з мінімальними витратами коштів і часу.