Дорожня пригода з постраждалим трапилася 7 травня близько 14:20 на трасі «Рава-Руська – Львів – Тернопіль» неподалік села Підгірне, що в Львівському районі. Про це повідомляє поліція Львівської області.
За попередньою інформацією правоохоронців, сталося зіткнення між легковими автомобілями: Nissan, яким керував 40-річний мешканець Тернопільщини, та Citroen під керуванням 50-річного жителя одного з сіл Львівського району.
В результаті зіткнення водій Citroen отримав травми та був доставлений до медичного закладу.
Поліцейські з відділення №3 Львівського РУП №2 розпочали досудове розслідування відповідно до частини 1 статті 286 Кримінального кодексу України, що стосується порушення правил дорожнього руху. Санкція цієї статті передбачає обмеження волі до трьох років із можливістю позбавлення права керування транспортом на той самий термін.
Злочин трапився ще на початку лютого в одному із сіл Скали-Подільської територіальної громади.
«У ході досудового розслідування стало відомо, що 30-річний потерпілий жив зі своєю тіткою та її співмешканцем. У день нещастя усі розпивали спиртні напої. Між чоловіками виникла суперечка у ході якої один із них схопив ніж та вдарив ним співрозмовника.Родичка потерпілого викликала швидку і його у важкому стані з проникаючими ножовими пораненнями госпіталізували в реанімаційне відділення», – зазначили у поліції Тернопільської області.
Медикам вдалося врятувати життя племінника.
Підозрюваного – 65-річного уродженця Рівненської області, затримали. Йому загрожує до восьми років за ґратами за спричинення тяжких тілесних ушкоджень родичу співмешканки (ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України).
У відділ з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіббез громадянства УДМС у Тернопільській області завітали Габріель, Карла та їхні троє дітей, щоб отримати посвідки на постійне проживання в Україні.
У 2022 році родина переїхала з далекої Аргентини до самого серця Європи —України. Їхній вибір був невипадковим: у Габріеля та Карли є українське коріння — предки обох походять з України.
«Коли розпочалася війна ми відчули духовний обов’язок підтримати український народ у найважчі часи. Також це наш спосіб подякувати українцям, які багато зробили для економіки Аргентини, розвиваючи бізнес, працюючи у сільському господарстві», — розповідає Габріель.
Сьогодні родина активно волонтерить: допомагають будувати житло для вимушених переселенців, працюють із дітьми, які постраждали від війни або чиї батьки воюють, підтримують іноземців з Інтернаціонального легіону.
Активна соціальна діяльність сприяє швидкій інтеграції родини в українське суспільство. Легко і щиро адаптуються до життя в новій країні діти —старші син і донька навчаються в українській школі, вільно переходять між іспанською, англійською та українською мовами.
«Мій батько в Аргентині говорить українською і син від дідуся перейняв мову, хоч і не вчив її спеціально», — радіє успіхам хлопчика Карла.
Наймолодша донечка народилася вже в Україні — наприкінці 2022-го. Тож тепер вона українка не лише в серці, а й за місцем народження. Поки батьки отримували документи, дівчинка з цікавістю знайомилася з роботою міграційної служби.
«Отримати посвідки на постійне проживання в Україні — велика радість для нашої родини. Ми щиро відчуваємо себе українцями, мріємо про вільну Україну та хочемо будувати тут своє життя», — поділився Габріель.
До Дня піхоти у Києві на залізничному вокзалі відкрили фотовиставку “Перша лінія”. В експозиції представлені 50 робіт, серед них є світлини і військовослужбовця з Тернопільщини, офіцера відділення комунікацій 41 ОМБр, Василя Веселовського.
За його словами, його фото були зроблені на Донеччині та Сумщині під час Курської операції.
“Для мене фотографія на війні — це сенс мого перебування тут. Це моя війна. Це те, для чого я сюди прийшов і заради чого працюю щодня. Я знав, що якщо розпочнеться повномасштабна війна, то не поїду до мами в Іспанію, а піду на війну. Тому й з серпня 2022 року з побратимами пішов у 7 центр спеціальних дій, сил спеціальних операцій, який потім переформатували у 67 ОМБр ДУК. Обрав саме ту діяльність, у якій мав найбільше вмінь, отримуватиму задоволення від роботи і зможу бути максимально корисним для організації. Згодом мене перевели у 41 ОМБр. На жаль, професійна фотографія не є художньою — вона диктує те, що треба знімати і як, але іноді можна зробити щось своє і більш художнє. Здебільшого знімаю людей — портрети, процеси, війну. Під Бахмутом почав знімав артилеристів, бо ми тоді максимально інтенсивно працювали артою, захищаючи місто від нечисті, а потім сюжети плавно розширилися на всі підрозділи бригади”, — повідомив військовослужбовець.
Інструктори на полігоні біля Дружківки, під оборони Часового Яру. Василь Веселовський
“Це фото було зроблене на полігоні біля Дружківки. Ми тоді знімали відео до дня піхоти. Побачив, що гарний кадр і зробив світлину. На фотографії зображені інструктори бригади “Авдос”, “Шева”, “Кривий“, це було у липні 2024 року на Донеччині”, — говорить Василь Веселовський.
Фото військового з котом. Василь Веселовський
“У перервах між боями під час Курської операції ми знімали історії снайперів, розповіді про Куп’янщину, Донеччину. Після зйомок до нас прийшов їхній кіт, тут же й вирішили зробити світлину на памʼять”, — розповів Василь Веселовський.
Експозицію “Перша лінія” розмістили на першому поверсі залізничного вокзалу “Південний” 5 травня. Це 50 друкованих великоформатних робіт.
Фотовиставка “Перша лінія”. Сухопутні війська ЗС України
В експозиції представлені роботи авторства як військовослужбовців Сухопутних військ, так і цивільних фотографів. Серед них: Сергій Нужненко, Влада та Костянтин Ліберови (LIBKOS), Олег Петрасюк, Роман Чоп, Андрій Рубцов, Валентин Кузан, Юрій Мате, Олександр Рихлицький, Василь Веселовський, Андрій Андрієнко, Оксана Чорна, Анатолій Мельник та Олександр Денисенко.
“Локацію обрали невипадково, адже залізничний вокзал — місце перетину тисяч людей, які щодня приїжджають до Києва чи їдуть з міста, а також зустрічають друзів, рідних та знайомих. Для цивільних — це нагадування про щоденний титанічний подвиг піхотинців. Для військових — данина поваги та знак того, що в тилу завжди памʼятають і памʼятатимуть про них”, — йдеться у повідомленні на сторінці Сухопутних військ ЗСУ.
Фотовиставка “Перша лінія” буде діяти протягом двох тижнів.
Про автотрощу з потерпілими на нерегульованому перехресті в селищі Вишнівець на спецлінію Лановецького відділення поліції повідомили очевидці. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група.
У ході перевірки стало відомо, що водій Nissan Maxima порушив правила проїзду перехресть та допустив зіткнення з Honda CR-V, кермувальник якої рухався головною дорогою. У результаті удару до лікарні з переломом потрапив водій Nissan, повідомили в поліції
Сума завданих збитків – понад п’ять тисяч гривень.
До співробітників відділення поліції №4 міста Заліщики звернулася місцева жителька із заявою про крадіжку. Невідома особа проникла до помешкання сусідів, за яким вона доглядає, адже господарі за кордоном, і викрала два телевізори.
Виїхавши на місце події, поліцейські встановили, що зловмисник проник до чужого помешкання через дах – виліз драбиною наверх, а до житлових кімнат потрапив, проламавши гіпсокартонову стелю.
У ході оперативних заходів було встановлено, що до крадіжки причетний раніше судимий 27-річний житель Заліщиків. У зловмисника вилучили частину речових доказів.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження відповідно до частини 4 статті 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, вчинена в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.
Поліцейські перевіряють зловмисника на причетність до вчинення інших злочинів.
До співробітників Кремецького районного відділу поліції надійшла заява від жителя Почаєва про те, що на території храму Святого апостола Андрія Первозваного невідома особа пошкодила постер на якому зображені герої Небесної Сотні. На місце події виїхала слідчо-оперативна група.
Поліцейські встановили, що плакат був пошкоджений гострим предметом – розрізаний навхрест, і до цього причетний 35-річний уродженець Запорізької області. До слова, зловмисник уже не вперше потрапляє у поле зору кременецьких поліцейських. Його уже притягували до відповідальності за аналогічні правопорушення.
Фігурант разом з матір’ю уже тривалий час мешкають на території Почаївської Успенської лаври. Попередньо – у чоловіка є розлади психіки.
Свого вчинку зловмисник пояснити не зміг. За вчинене йому загрожує адміністративна відповідальність. Поліцейські склали щодо фігуранта адмінпротокол за дрібне хуліганство – стаття 173 КУпАП, повідомили у поліції
Тернопільська міська рада передала на баланс міської комунальної лікарні № 2 сонячну електростанцію потужністю 40 кВт. Вартість такої СЕС становить понад 1 млн грн. В міській лікарні повідомили ZAXID.NET, що її планують облаштувати над педіатричним відділенням Тернопільської комунальної дитячої лікарні, яку раніше приєднали до медзакладу.
7 травня на засіданні члени виконавчого комітету Тернопільської міської ради прийняли рішення про безоплатну передачу сонячної електростанції з балансу Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення на баланс комунального некомерційного підприємства «Тернопільська комунальна міська лікарня №2».
«Лікарні передано сонячну електростанцію у розібраному стані загальною вартістю 1, 171 млн грн. Це обладнання дозволить підвищити енергонезалежність медичного закладу, забезпечити безперебійне функціонування критично важливого обладнання та покращити готовність лікарні до роботи в умовах надзвичайних ситуацій», – зазначили на сайті Тернопільської міськради.
Медичний директор Тернопільської міської комунальної лікарні № 2 Олег Кобрин зазначив в коментарі ZAXID.NET, що СЕС облаштують на даху педіатричного відділення міської дитячої лікарні за адресою вул. Клінічна, 1А.
«Ми готуємося до встановлення СЕС на даху відділення. Наразі виготовляється проєктно-кошторисна документація. Після цього приступлять до самого монтажу електростанції. Плануємо, що до середини літа сонячна станції запрацює», – додав Олег Кобрин.
Гроші на її облаштування виділять з міського бюджету. Додамо, що в дитячій лікарні також є генераторна установка, однак встановлена СЕС дозволить більше ефективно працювати лікарям під час проблем з електропостачанням через російські обстріли.