Як Тернопільщина буде відзначати 500-ліття переможної битви під Вишнівцем

  Сьогодні, 27 квітня, в Українському домі «Перемога» відбулася прес-конференція, присвячена 500-річчю перемоги українсько-литовського війська під проводом Великого гетьмана Литовського, князя Костянтина Острозького, під Вишневцем.
  На питання журналістів відповідали голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра та гості – представники делегації Республіки Білорусь: Ігар Ляльков, Славамір Адамовіч, Алєсь Пушкін та громадянин Литви Стасіс Каушинас.

  «Ця битва ввійшла в історію як одна з найкраще проведених операцій князем Острозьким,- сказав голова Тернопільської обласної ради, – Славну перемогу здобули козацькі загони поряд із литовськими та білоруськими побратимами. Це одна із найбільш яскравих перемог. Ми гордимося своєю історією, наповненою звитягою та героїзмом. Пошанівок історичних перемог, відзначення їх – запорука перемог у майбутньому».

  До слова, Тернопільська обласна рада прийняла рішення «Про відзначення 500-річчя з дня перемоги українсько-литовського війська у битві з татарами під Вишневцем». Прес-конференція відбулась у рамках відзначення цієї дати. Також про роль битви йшлося і на міжнародній науково-практичній конференції «Тернопіль і Тернопілля в історії та культурі України і світу (від найдавніших часів і до сьогодення)», що відбулася у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

  Про роль та значення битви на Лопушанському полі у 1512 році для їхніх народів говорили і гості з Білорусії та Литви.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here