Головна Регіони У Тернополі молода мама вже рік не може повернути дитину від колишнього...

У Тернополі молода мама вже рік не може повернути дитину від колишнього чоловіка-викрадача

Як повернути викрадену дитину? У Тернополі, виявляється, це майже нереально. Майже рік колишній чоловік не віддає маленького сина його мамі. Оббивання порогів Тернопільської міської ради молодою жінкою теж безрезультатні. Попри рішення Комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті ТМР, сам виконавчий комітет міської ради закликає батьків помиритися. Для такого висновку не обійшлося без фіктивних документів та впливу на міську раду зі сторони «викрадача».

Відповідно до характеристики об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «_______» Дмитро проживав без реєстрації разом зі своєю колишньою дружиною до розірвання шлюбу. За час проживання проявив себе як людина не комунікабельна, агресивна по відношенню до інших мешканців будинку.

Зважаючи на обставини, зокрема на те, що дитина прописана з мамою і мама забезпечена, Комісія з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті ТМР одноголосно прийняла рішення, яким зобов’язала Службу у справах неповнолітніх підготувати проект рішення виконавчого комітету. У такому проекті мало бути визначено, що хлопчик повинен жити з матір’ю.

Висновок Комісія прийняла ще в листопаді минулого року. Його підписав голова комісії – заступник міського голови Леонід Бицюра, який теж тоді голосував «за». Однак, виконком тягне справу до нині, а сам голова Комісії раптом змінив свою думку.

У лютому цього року виконком переглядав цей висновок. Але вже відмовив мамі, щоб дитина проживала з нею.

З рішення виконкому №138 від 19.02.2020 р.:

Висновок щодо визначення місця проживання малолітньої дитини …, 14.09.2014р.н. вважати не погодженим.

Окрім того, члени виконкому вважають, що батьки мають самі спільно визначити місце проживання хлопчика. Проте Дмитро на контакт із мамою не йде.

Живе він в селі Теребовлянського району. Від сільради брав довідки, що дитина ходить до місцевого дитсадка. Возив ці довідки в Тернопільську міську раду, мовляв, дитина в належних житлових умовах і ходить до місцевого дитсадка.

Мешкає Дмитро не сам, а з жінкою, яка майже вдвічі старша за нього. Для маленького хлопчика вона стала «мамочкою». У Тернополі «мамочка» займається чаклунством. А про себе розповідає, що вона бойовий маг. Як не прикро, але саме у такій нездоровій атмосфері формується дитина. Чи не є це для неї травмою? На жаль, нікого у високих кабінетах це особливо не хвилює.

Ну хто ж з виконкому Тернопільської міської ради зверне увагу на біль молодої мами? Вона знає, що її маленьке дитя виховується в умовах приворотів та усілякого чар-зілля, але не може нічого вдіяти, бо проти неї корумпована система та абсолютне беззаконня.

Та й чи справді її дитина ходила до дитсадка в селі Струсові, як про це запевняв органи опіки Дмитро? Як свідчать довідки, видані завідуючою дитсадка, дитина перебувала там лише декілька днів у січні. А потім Дмитро повідомив, що більше дитину не віддасть. Тобто, приводив малого на тиждень лише заради документу для Тернопільської міської ради.

Окрім того, при підготовці висновку Комісії про те, що дитина повинна бути з матір’ю, з хлопчиком вела бесіду психолог Служби у справах неповнолітніх. Вона визначила, що дитина налякана конфліктом тата з мамою.

Хлопчику лише п’ять років. Над ним постійно нависає авторитет батька, в якого, як вище зазначалося, важкий характер. Та що там важкий характер — він справжній деспот. Так. після викрадення хлопчика його біологічна мама, доклавши чимало зусиль , врешті дізналася, де чоловік переховує дитину. Приїхала туди, щоб побачити сина. Розлючений Дмитро вибіг з будинку і замість дозволити зустрітися з хлопчиком чи спробувати знайти порозуміння, жорстоко побив свою дружину і свекра. Дмитро – спортсмен (займається боксом). Замість боксерської груші він тоді використав ще донедавна рідних йому людей. Після інциденту їм довелося довго відновлювати здоров’я.

Дмитро, щоб гарантовано забезпечити себе документами і не дати рідній мамі доступу до дитини, замовив експертний висновок про стан психосоціального і психоемоційного розвитку дитини, мовляв, у незалежного експерта Андрія Нестеровича Гірняка.

Як вдалося з’ясувати, Андрій Гірняк є близьким родичем (!) власниці будинку в селі Струсів Любомири Нестерівни Гірняк. Саме у цієї господині проживає Дмитро з «мамочкою» та виховують маля.

Як йдеться у висновку Андрія Гірняка, рідна мама у сприйнятті хлопчика має здебільшого негативне емоційне забарвлення. Натомість тато Дмитро у свідомості малого «постає батьком, який добросовісно виконує притаманній цій ролі обов’язки»

Експерт Гірняк свій «дослід» над дитиною зробив, не повідомляючи про це справжню маму. І щоб його висновок мав юридичну силу, скріпив печаткою Тернопільського національного університету.
Про який незалежний висновок можна говорити? Тут взагалі «попахує» криміналом.

У цій ситуації цікаво, чи «експерт» Гірняк також «піднімав із підсвідомості» дитини, як струсівська «мамочка» впливає на хлопчика, чи не зазнає він внутрішньої травми від «бойового мага»? Врешті,чи не відбувається зомбування хлопчика і психологічний тиск на нього?

Згодом, у грудні 2019-го, висновок «незалежного експерта» спростує психолог на засіданні Комісії з питань захисту прав дитини Тернопільської міської ради.

Утім, саме умовивід експерта Гірняка ліг в основу рішення виконкому міської ради про те, щоб батьки спільно вирішили з ким жити дитині. Натомість, висновок вище згаданої Комісії про те, що дитина має бути з мамою, виконком вирішив, що варто переписати.

Андрій Гірняк – відома людина в Тернополі. Він є доцентом кафедри психології та соціальної роботи ТНЕУ. І навіть входить в комісію з професійного відбору кандидатів на посаду працівників патрульної поліції м. Тернополя.

Зрідка з’являється на ефірах місцевого телебачення. Робить соціологічні портрети політиків. Втім, не постидався виконати «брудну» роботу, якою позбавив молоду жінку надій ростити сина.

Поведінка членів виконкому теж має свої передумови. Дмитро давно належить до оточення екс-заступника міського голови Володимира Камінського. Тож, як кажуть, має «хороші плечі». Тим самим зумів переконати весь виконком на чолі з Сергієм Надалом та Леонідом Бицюрою не затверджувати висновок Комісії про те, що дитина має бути з мамою. А зобов’язав переписати проект рішення виконкому.

Тож скоро буде рік як молода мама, якій ще й не має тридцяти, просить органи влади допомогти вернути рідну дитину. Справа перебуває в суді. Але суд, звичайно, зверне увагу на рішення виконкому міськради. І враховуючи впливи «плечей» Дмитра, висновок «незалежного експерта» сліпа Феміда теж може закрити очі на благання матері.