Традиції і заборони у Страсну п’ятницю

  Страсна п’ятниця – найсумніший і строгий день Страсного тижня. Дізнайся, що, відповідно до звичаїв, в цей день робити можна, що робити забороняється.
  Що їсти?
  Страсна п’ятниця — особливий день, в який за статутом потрібно утримуватися від вживання їжі до винесення Плащаниці, а після цього можна їсти лише хліб і пити тільки воду.
  Працювати не можна
  Усі приготування до свята Великодня потрібно закінчити в Чистий четвер, щоб у Велику п’ятницю ніщо не відволікало від молитов і служб. Ні шити, ні прясти, ні різати в цей день не можна. Вважається великим гріхом рубати дрова або що-небудь тесати сокирою. У давнину в селах у Страсну п’ятницю виконували лише дві роботи: пекли паски та садили розсаду капусти. Як тільки господині посадять паски в піч й загнітять їх свяченою вербою, то зразу ж ідуть на город і садять розсаду – «щоб капуста була велика, як паска».
  Веселитись не можна
  У Страсну п’ятницю не прийнято співати, гуляти й веселитися. Вважається, що людина, що веселиться у цей день, весь рік проплаче.
  Колись у цей день більш заможні сусіди пригощали своїх близьких і знайомих, яким це не по кишені, святкової здобою, молоком, яйцями, сиром.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here