Головна Регіони Тернопіль злякав Яценюка Еболою

Тернопіль злякав Яценюка Еболою

лікар

лікарАдже в Тернополі навчається понад 400 студентів з Африки, а інфекційної лікарні у місті немає. Міськрада Тернополя сподівається, що, налякані повідомленнями про лихоманку Ебола, чиновники вищого рівня допоможуть завершити реконструкцію інфекційного відділення міської лікарні швидкої допомоги і перетворити його в майбутньому на обласну інфекційну лікарню. Адже саме у цьому відділенні нині лікують хворих з усієї області. Тож на останній сесії міськрада Тернополя вирішила звернутися до Прем’єр-міністра та голів Тернопільських облради та облдержадміністрації з проханням посприяти у завершенні реконструкції інфекційного відділення.

У зверненні депутати не проминули згадати про загрозу для Тернополя гарячки Ебола. Адже у вищих навчальних закладах міста – медичному, економічному та політехнічному університетах – навчається понад 400 студентів з Африки. За словами начальника міськвідділу охорони здоров’я Тернополя Ростислава Левчука, хоч з часу початку навчання – 1 вересня – інфекція, якби її привезли до міста, давно б себе проявила, але її ймовірна загроза стало вагомим аргументом для міських депутатів, щоб вони підтримали звернення. Тож не виключено, що «Ебола» вплине і на чиновників вищого рівня.

На реконструкцію інфекційного відділення потрібно ще понад 7,6 мільйона гривень. Адже близько 1 мільйона гривень на це вже витратили з міського бюджету Тернополя.

– Зараз інфекційне відділення розташовується на першому та другому поверхах одного з корпусів лікарні швидкої допомоги, – розповів начальник відділу охорони здоров’я Тернополя Ростислав Левчук. – На третьому та четвертому поверхах, де раніше розташовувалася кафедра інфекційних хвороб Тернопільського мед університету, відбувається реконструкція. Її робимо для того, щоб об’єднати у цьому корпусі всю інфекційну службу області, в тому числі перевести сюди й дитяче інфекційне відділення з міської дитячої лікарні.

Хоч ліжок для інфекційних хворих нині у нас вистачає (їх налічується 40 у відділенні лікарні швидкої допомоги) і в чергах ніхто з хворих не стоїть. Але реконструкція дозволить влаштувати окремі входи і окремі бокси для хворих, зробити так, щоб у палатах було менше пацієнтів, а не лежало їх по п’ятеро, щоб у палатах була гаряча вода і вони були обладнані окремими туалетами. Також у відділенні заплановано встановити ліфт, бо його тут нині нема, дахову котельню. Окрім того, цей корпус капітально не ремонтували вже 40 років. А за цей час змінилися вимоги до інфекційних відділень. Тож реконструкція дозволить осучаснити приміщення, відповідно до нових вимог, і в перспективі тут зробити обласну інфекційну лікарню.

Джерело: http://press-centr.com/ua/news/Ternopil-lyaka-Yatsenyuka-Eboloyu

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here