Спирт завод зі сторічною історією відновить роботу

  Основне завдання делегації, що відвідала Борщівське МПД ДП «Укрспирт» 29 листопада – відновлення роботи цього підприємства, яке цьогоріч відзначає 110 років з часу заснування.

  Зустріч із трудовим колективом заводу відбулася в рамках робочої поїздки керівника ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка спиртозаводами Тернополя. До складу делегації увійшли: голова профспілки ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький, перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак, народні депутати України від Тернопільщини – Олег Барна і Микола Люшняк.

  Борщівське МПД ДП «Укрспирт» не працює вже три роки, але тепер ДП “Укрспирт” планує відновити його діяльність. Для цього потрібно об’єднати зусилля місцевої влади, Верховної ради України і першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва. Зараз цією проблематикою займаються депутатські групи Львівщини і Тернопільщини.

  “Потрібно об’єднатися, щоб підприємство могло випускати рентабельну і конкурентоздатну продукцію. Для цього потрібна тісна співпраця і депутатського корпусу, і керівництва “Укрспирт,” і Кабінету Міністрів і органів місцевої влади, – каже народний депутат України Олег Барна. – Тому, очевидно, що робота у цьому напрямку дасть нам можливість вийти на ринок. А головне – зберегти підприємство і дати людям роботу”.

  “Прийшов керівник “Укрспирту” – йому треба дати мандат довіри мінімум на три роки. Нехай покаже роботу, – каже народний депутат Микола Люшняк. – Спирт сьогодні – це енергія. Ми маємо галузь, яку треба тільки запустити і дати їй поштовх. А тут її коливають. Розуміємо, хто це робить. З 2000-го по 2017-й рік Україна втратила 70 відсотків спиртового ринку”.

  “Окуповані території і Крим – там був наш клієнт. Спиртова галузь Західної України забезпечувала і горілкою, і спиртом ці регіони. Сьогодні, на жаль, для нас це все втрачено. Внутрішній ринок горілки теж має динаміку до спаду, – окреслив проблематику зустрічі керівник ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко. – Основна наша задача – правильно проаналізувати ситуацію. За 2 місяці роботи ми вже бачимо, як можна поступово перепрофільовувати підприємства. Працювати над тим, щоб запрацювало виробництво спиртовмісної продукції. Найголовніше, щоб завод працював, сплачувалися податки, а люди – отримували гідну заробітну плату”.

  Під час відвідин делегація оглянула виробничі потужності підприємства. Тут обговорили перші кроки, необхідні для запуску спиртозаводу.

  Прикладом для інших підприємств є Зарубинський спиртовий завод, який також відвідав керівник ДП “Укрспирт”. Тут вже кілька років виробляють компонент до моторного палива – біоетанол. Відбулася нарада з керівниками МПД та сільськогосподарських підприємств Тернопільської області за участі голови Тернопільської ОДА Степана Барни.

  “Ті підприємства, які є рентабельними, мають працювати і далі. Ті підприємства, які не здатні виготовляти якісного спирту, мають бути перепрофільовані на виробництво біоетанолу”, – зазначив під час зустрічі голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

  Наприкінці візиту керівник ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко особисто випробував продукцію Зарубинського спиртового заводу, заправивши легковий автомобіль виробленим тут пальним.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here