Головна Регіони Реформи ЖКГ і єдиного тарифу не буде

Реформи ЖКГ і єдиного тарифу не буде

ЖКГ

ЖКГНова систем розрахунку тарифів ЖКГ виявилася такою, що мало чим відрізняється від старої, і з тріском провалилась. Пише ТСН

Реформаторська ідея президента Віктора Януковича – про єдиний тариф на житлово-комунальні послуги – провалилась, запевняє директор Аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.
“Спочатку її трансформували в ідею про єдину методику розрахунку тарифу, а коли та була розроблена, виявилося, що вона мало чим відрізняється від уже існуючої. У новій методиці, як і в старій, просто перераховуються всілякі статті валових витрат підприємств, які лягають тягарем на платників”, – відзначає фахівець.

При цьому, за розрахунками експертів, в результаті реформи мало би відбутися обмеження статей витрат і фіксації тарифу на певному рівні, що змусило б комунальників піти на зниження собівартості послуг, технічне переозброєння тощо.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у серпні затвердив єдиний підхід до формування тарифів на житлово-комунальні послуги.

Згідно із документом затверджені п’ять порядків, зокрема, формування тарифів на теплову електроенергію, її виробництво, транспортування і постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Також документом затверджений порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення; порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, порядок розрахунку роздрібного тарифу на електричну енергію, а також порядок встановлення роздрібних цін на природний газ для населення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here