Головна Регіони Малолітні злочинці співпрацюють зі слідством

Малолітні злочинці співпрацюють зі слідством

Підліткова злочинність

Органами прокуратури області ефективно застосовано новели Кримінального процесуального кодексу України стосовно особливостей кримінального провадження щодо неповнолітніх та відновного правосуддя.

За минулий рік питома вага кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми або за їх участю залишається незначною – 4,5 %. Підлітками не скоювалися вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, вимагання та кримінальні правопорушення, пов’язані зі збутом наркотичних засобів. Основну частку у структурі дитячої злочинності становлять кримінальні правопорушення проти власності.

Прокурорами більш широко застосовуються до підлітків альтернативні триманню під вартою запобіжні заходи: особисте зобов’язання, домашній арешт, передача під нагляд батьків.

У кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх прокурорами направлено до суду 9 обвинувальних актів з угодами про примирення та 1 угоду про визнання винуватості. Усі угоди затверджено вироками суду.

Окрім того, прокурорами вжито заходів до гуманізації кримінальної відповідальності неповнолітніх: до суду скеровано 3 клопотання про застосування до неповнолітніх, які досягли віку кримінальної відповідальності, примусових заходів виховного характеру та 4 клопотання про звільнення підлітків від кримінальної відповідальності, у зв’язку з передачею на поруки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here