Головна Політакценти За КПК в Раді голосують піаністи

За КПК в Раді голосують піаністи

депутат

депутатПри відсутності необхідної кількості парламентарів окремі поправки до нового Кримінально-процесуального кодексу приймаються більше, ніж 226 голосами. Про що свідчать результати голосування на електронному табло в сесійній залі парламенту. Про це повідомляє видання «Український тиждень».

У зв’язку з цим, представники опозиції, зокрема БЮТівці Сергій Сац і Юрій Одарченко,вимагають від спікера Володимира Литвина припинити пленарне засідання.

«Давайте припиняти цей фарс. У залі 42 представники провладної більшості, які зараз скоюють злочин», – звернувся до голови Верховної Ради Сергій Сац.

У відповідь Литвин зробив народному депутату зауваження і закликав його виступати по суті питань, які розглядає парламент.

«Я не можу бігати залом і хапати депутатів за руки. Нехай народ дивиться і обирає потім тих, хто приходить в парламент працювати», – наголосив Литвин.

Як підрахувало видання, наразі у сесійній залі присутні 90 народних депутатів, які вже розглядають поправки з п’ятої сотні.

Як повідомлялось, на вранішньому засіданні Ради нардепи розглянули 180 поправок і шість статей глави 1 «Кримінальне процесуальне законодавство України і межі його дії».

Загалом до проекту Кримінально-процесуального кодексу подано 3755 поправок. За словами депутата від Партії регіонів Володимира Олійника, із цих поправок 1070 комітет підтримав, щодо 450 – не визначився.

Нагадаємо, президентський проект КПК був прийнятий Радою в першому читанні 9 лютого. Робота над документом велася півтора року і проходила під керівництвом радника президента-керівника головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрія Портнова.

Документ повністю змінює існуючу модель кримінальної юстиції – прокурор фактично стає керівником слідства і відповідає за весь процес: від початку розслідування до винесення вироку в суді. Серед іншого проект нового КПК передбачає можливість розгляду кримінальних справ судом присяжних.
Джерело: Zaxid.net