Головна Новини Гарячі Тігіпко не подасть у відставку – експерт

Тігіпко не подасть у відставку – експерт

Про це пише сайт Gazeta.ua

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко навряд чи піде у відставку через провал у Раді його пенсійної реформи.

Такий висновок можна зробити зі слів директора соціологічної служби “Український барометр” Віктора Небоженка, які він сказав у коментарі Gazeta.ua.

Водночас експерт підкреслив, що остаточне рішення з цього питання не буде ухвалювати віце-прем’єр.

“Я не знаю ще жодного українського міністра, який в інтересах народу подав би у відставку”, – зауважив політолог .

“Тігіпко нічого не знав про можливі підступи у Верховній Раді та Кабміні. Його примусили зробити те, що вважає важливим керівництво Партії регіонів…Я не думаю, що в цих питання, щось він вирішує”

При цьому експерт не вважає, що подальше перебування в уряді матиме суттєвий негативний вплив на рейтинг віце-прем’єра.

“Свої 5% у нього є. Однак не він ухвалює рішення про політичні кроки”, – підкреслив Віктор Небоженко.

Повернення ж реформи до уряду на думку експерта свідчить про те, що влада не хоче брати на себе відповідальність за впровадження в життя непопулярного закону.

“Парламент не хоче на себе брати за це відповідальність. Пенсійний законопроект насправді дуже сирий: без розвинутої системи ринку цінних паперів, без серйозних державних гарантій без недержавних пенсійних фондів…Не можна брати і ось так відразу впроваджувати в життя цей закон. Врешті-решт ми ж не Африка”

Відповідаючи на питання, чи буде впроваджена пенсійна реформа цього року, Віктор Небоженко зауважив: “На неї потрібні значні кошти. Гроші МВФ, які видавали з цією метою витрачені. Тому нам знову потрібен кредит Фонду, а потім можна починати”.

Нагадаємо, що Верховна Рада 31 травня зняла з розгляду законопроект про пенсійну реформу та повернула його на доопрацювання до Кабміну. За відповідне рішення проголосували 257 парламентарів.