Націоналісти зажадали заборонити проводити 22 червня у Львові антифашистський мітинг євреїв, називаючи їх “сталіністами” та “українофобами”.22 червня єврейські організації Одеси мають намір провести у Львові біля Пагорба Слави антифашистський мітинг і пом’янути євреїв, які загинули в гетто і концтаборах.ВО “Свобода” зажадала від міської влади заборонити акцію, називаючи її ініціаторів – організацію “Євреї проти антисемітизму” – “провокаторами” та “українофобами”.
“Заявку на проведення мітингу у Львові ця організація оформила російською мовою, використовуючи вислови, які принижують українців”, – йдеться у заяві “Свободи”.
Зокрема, за даними націоналістів, у заявці зазначено, що мітинг буде присвячений пам’яті євреїв, які “загинули в гетто, концтаборах, від рук нелюдів українських націоналістів, шухевичів, бандерівців та інших фашистських покидьків”.
“Свобода” розцінює таку заявку як чергову провокацію українофобів. Ми впевнені, що львів’яни не дозволять жодним гастролерам плюндрувати нашу національну гідність та історичну пам’ять”, – наголосили у політичній силі Олега Тягнибока.
“Свобода” вважає, що заплановані акції євреїв-сталіністів проводити недопустимо”, – зазначив заступник голови Львівської міської організації об’єднання Андрій Хомицький.
Депутат Львівської міської ради Любомир Мельничук додав, що вважає заплановані заходи “повторною спробою провокацій, яку не вдалось реалізувати 9 травня 2011 року проросійським та прорадянським силам”.
Нагадаємо, 9 травня після офіційних заходів біля Пагорба Слави та Марсового поля у Львові сталися зіткнення між представниками націоналістичних сил і представниками партій КПУ, “Родина”, “Русское единство”. У сутичках постраждали 17 людей. Загалом міліція за цими фактами порушила 5 кримінальних справ.
Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок закликав львів’ян 22 червня масово вийти на вулиці, щоб “поставити крапку” на провокаціях заїжджих “гастролерів”.
Крім того, у день початку Великої вітчизняної війни 22 червня у Львові вирішили провести молебень за жертвами комуністичних репресій в Галичині 1939-1941 років.