На сьогодні важко сказати, яка з партій зуміє акумулювати голоси тих, виборців які б воліли проголосувати проти всіх, але через відсутність цієї графи змушені будуть обирати найменше зло. Про це у коментарі УНН сказав політтехнолог Тарас Березовець.
Т.Березовець зазначив, що десь третина виборців, за оцінками соціологів, ще не визначилися за кого голосуватимуть.
“Невідомо хто їх зуміє акумулювати. Інтрига збережеться. Але загалом, на мою думку, на сьогодні подолати 5% прохідний бар’єр до снаги тільки чотирьом основним політичним силам”, – вважає експерт.
Водночас, він припустив, що “противсіхи” ПР підуть до комуністів, а “противсіхи” опозиції можуть перейти до Кличка.
“Але акумулятивний рейтинг об’єднаної опозиції та регіонів збільшиться за рахунок тих, хто не визначився”, – зазначив експерт, додавши, що на сьогодні десь третина виборців ще не визначилися.
Т.Березовець зазначає, що дві третини виборців скористаються своїм законним правом.
“Ми очікуємо явку на рівні 63 – 65%. Це буде рівень явки по всій Україні. Вона буде меншою у містах мільйонниках і відповідно вищою у сільській місцевості.
На думку політолога, достатньо високий інтерес до виборів пов’язаний з тим, що мажоритарні вибори проводяться вперше за останні десять років.
“Якщо раніше виборці усвідомлювали, що голосують за партійного вождя, а хто знаходиться за його спиною вони, у кращому разі, знали перших п’ятьох… Сьогодні ситуація змінюється – йде вибір конкретного депутата-мажоритарника в своєму окрузі і це кожен виборець по особливому відчуває відповідальність”, – наголосив експерт.
Нагадаємо, 28 жовтня 2012 року в Україні відбудеться голосування на виборах до Верховної Ради України.
Новий склад ВР обиратиметься за пропорційно-мажоритарною системою.
У виборчих перегонах беруть участь 22 політичні партії (участь у виборах за пропорційною системою) та 3130 кандидатів-мажоритарників.
Згідно останніх соціологічних досліджень до ВР у загальнонаціональному виборчому окрузі можуть проти 4 – 5 політичних партій, серед яких лідерами залишаються Партія регіонів та “Батьківщина”.
Водночас до 20% виборців ще не визначилися з тим, за яку партію віддадуть голос.