Норму про можливість одночасного балотування до парламенту за партійним списком і в мажоритарному окрузі доцільно вилучити з закону про вибори, вважає голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Володимир Шаповал, передає Інтефакс
“Було б добре, якби всі політичні сили домовилися вилучити з чинного закону норму про можливість одночасно балотуватися в одномандатному окрузі й за списками політичних партій”, – заявив В.Шаповал в інтерв’ю, опублікованому в тижневику “Дзеркало тижня. Україна” в суботу.
“Є всі підстави ставити під сумнів конституційність цього положення. 1998 року Конституційний Суд чітко артикулював свою правову позицію з цього приводу, заперечивши можливість одночасного висування в одномандатному та багатомандатному округах. Як можна було знехтувати цією забороною під час підготовки нового закону про вибори народних депутатів?”, – наголосив він.
Відповідаючи на запитання про те, якими можуть бути правові наслідки такої юридичної неузгодженості, голова ЦВК сказав:
“Якщо це положення після виборів КС визнає неконституційним, результати виборів будуть сумнівними з погляду їх легітимності. Наголошую: легітимності, а не легальності, бо дехто плутає ці речі”.
При цьому, за його словами, може виникнути ще одна проблема.
“Припустімо, виборчий процес розпочався, кандидати офіційно зареєстровані, але голосування ще не відбулося. І раптом КС визнає це положення неконституційним. Норма скасовується. Як бути з тими, хто вже зареєстрований і в одномандатному, і в багатомандатному округах? Прямої відповіді, як саме має вчинити в цій ситуації ЦВК, немає”, – зазначив В.Шаповал.
На запитання про те, як чинитиме ЦВК, він відповів, що “проблеми потрібно вирішувати в міру надходження”.
“Виникне ситуація – шукатимемо вихід. Зі іншого боку, це, радше, теоретична загроза. Навряд чи хтось тепер зацікавлений у такому розвитку подій”, – вважає В.Шаповал.
Як повідомлялося, чергові парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня нинішнього року.