Головна Політакценти Кандидати в депутати бояться йти на дебати?

Кандидати в депутати бояться йти на дебати?

Екватору досягли виборчі перегони-2012. Як вони відбуваються, які тенденції переважають, чи як ведеться виборча кампанія – про це та інше йшла мова на черговому засіданні Тернопільського прес-клубу.
Погляд на виборчий процес з точки зору психолога подала журналістам кандидат психологічних наук Тернопільського національного технічного університету Наталія Гаєвська. «Кандидати в депутати знаходять певні проблеми та стимули, на основі яких здобуваються голоси виборців. Це психологія кандидатів. Щодо українського виборця, то переважає думка, що хтось повинен з`явитися та вирішити певні проблеми. Тобто, виборець очікує на месію. На жаль, це тенденція нашого суспільства, яка простежується від виборів до виборів», – зазначила Наталка Гаєвська.
Особливістю українського суспільства, каже психолог, є віра у вибори, віра у кардинальні зміни ситуації в країні. «Це неправда, бо не може людина, яка прийшла до влади це зробити одразу. Бо, окрім психологічних особливостей електорату, кандидатів, є ще психологічні особливості системи, у якій ми знаходимося. А змінити систему є надзвичайно складно», – вважає Наталія Гаєвська. На її думку, виборчий процес – це своєрідний зріз, який показує яким насправді є наше суспільство. Кожен виборець має усвідомити, що за нього ніхто нічого не зробить, що він сам повинен докладатися до змін, робити продуманий та виважений вибір, за який буде нести відповідальність, – лише після усвідомлення цього можуть розпочатися реальні зміни, стверджує психолог. «І такі процеси в Україні вже почалися. Роблю такі висновки з того, що у нашій державі побільшало громадських рухів, протестних зібрань. Це власне той перший показник того, що в країні можливі зміни найперше у свідомості самих людей. Разом з тим особливістю нашого світосприйняття, на жаль, є і складність в об`єднавчих процесах», – впевнена Наталка Гаєвська – повідомляє Тернопільський Прес-клуб

Також пані Натяля розкрила психологічні аспекти не бажання чи ігнорування кандидатами дебатних майданчиків: “Тому що для людей, електорату це дає можливість зробити серйозний висновок – якщо людина, претендент не йде не використовує всі ЗМІ щоб донести свою точку зору, то потрібно задуматись: “Чому він йде в політику?”, і “Що він там буде робити?”. Це має бути серйозною галочкою для виборців”