Партія регіонів відводить Кличко в новому парламенті відповідальну роль політичної “торпеди”. “Ми попросимо Кличка, він один буде біля трибуни, і все в порядку, нам не потрібно буде нікого охороняти”. Могли ж і відвести роль зберігача карток або, на худий кінець, пересічного кнопкодава. А так відразу видно – людина в “авторитеті”, передає Цензор.НЕТ.
Партія регіонів, схоже, остаточно визначилася зі своїм фаворитом на цих виборах. Всупереч очікуванням «улюбленою дружиною» стала не «Україна – Вперед!», А «УДАР». Партія Королівської ризикує стати найбільш провальним проектом за всю історію виборів в Україні. За переважною більшістю опитувань, «Україна – Вперед!» Не долає бар’єр у 5% і, відповідно, не потрапляє до Верховної Ради. Це незважаючи на безпрецедентну рекламну кампанію і залучення в партію Андрія Шевченка та Остапа Ступки. А адже за списком «Україна – Вперед!» Йдуть люди, близькі до Ріната Ахметова. Загалом, вкрай негарна ситуація виходить. Навіть Михайло Чечетов перестав нахвалювати Королевську. Політолог Олексій Гарань вважає, що причини провалу даного проекту прості. «Партія Королевської – це споконвічно просто технологічний проект. Спочатку, немає сумнівів, що він підтримувався Банкової. Залучення Шевченка зіграло навіть не в плюс, а в мінус. Відразу ж стало все ясно. Для тих, хто стежить за політикою, хто соціально активний, ці рішення давно очевидні. Просто смішні заяви, що Шевченко – готовий міністр спорту, а Ступка – культури. Розрахунок спочатку був на те, що проект Королівської трохи відтягне в опозиції. Але в підсумку Партія регіонів, рейтинг якої також не ахти, бачить, що Королівська * незначно, але відтягує у самій партії влади в її базових регіонах. І виникає питання: а чи варто пускати Королівську в парламент, чи варто їй домальовувати якісь відсотки? Ось вам і відповідь », – зазначив експерт.
Дещо по-іншому йде справа з партією Віталія Кличка *, на підтримку якої, схоже, кинуті серйозні ресурси. Так, минулого тижня з’явився результати опитування якогось Інституту дослідження регіонального розвитку України. У ньому були представлені «сенсаційні» дані, про те, що «УДАР» проходить у ВР з другим результатом після «регіоналів», а сам Кличко – вже нібито займає друге місце у президентському рейтингу. Цікаво, що за відомостями директора Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірини Бекешкіної, в цьому Інституті дослідження працює Іван Надєїн – 65 номер у списку Кличка. Робота топорна, що називається – в лоб. Тим не менш, настільки сумнівні дані крім іншого оприлюднили телеканали «Інтер» та «Перший національний», відомі своєю неосяжною любов’ю до офіційної позиції влади.
На думку Бекешкіної, появою таких опитувань в суспільстві «вбивається думка, що треба голосувати за нові політичні сили». «Втім, зверніть увагу, що це з’явилося на« Інтері »та на« Першому національному ». Канали Пінчука це не показали. Це показали там, де консультує Шувалов (політтехнолог Ігор Шувалов, якого називають автором «темників» на українському телебаченні в 2003-2004 роках) », – сказала Бекешкіна.
Втім, канали Пінчука також не втрачають часу. Показовий випадок стався днями, коли по ICTV дали коротенька заява Арсенія Яценюка і відразу після цього пішов хороший, повновагий репортаж про зустріч Кличка з виборцями. На контрасті виглядало дуже і дуже. Підспудно телеглядачеві навіюється, що Кличко – це така «правильна» опозиція. Включаються в цю роботу і друковані ЗМІ. Ахметовських газета «Сегодня» надрукувала смуговий матеріал про зустрічі Віталія Кличка з виборцями. Позначень, що стаття публікується на правах реклами – немає; матеріал стоїть під рубрикою «Точка зору». Все це стає черговим підтвердженням того, що Партія регіонів нічого не має проти «УДАРу» і Віталія Кличка персонально. Їх влаштовує така «опозиція», яку можна призначати по своєму бажанню і використовувати в своїх цілях. Наприклад, відомо, що куратором «УДАРу» на виборах в Донецькій області призначений Сергій Карпенко – депутат від Партії регіонів. А адже ми говоримо про партії, яка обіцяє провести люстрацію влади і привести до парламенту нових, відповідальних людей. Втім, поки можна впевнено говорити лише про те, що це будуть безумовно не бідні люди. Як стало нещодавно відомо, в першій сотні списку «УДАРу» кожен четвертий кандидат у депутати є мільйонером. Є серйозне питання і з приводу «нової, молодої сили», так як ні в одного кандидата в віці до 27 років немає реальних шансів потрапити до Верховної Ради.
Власне, так під виглядом полум’яних опозиціонерів ПР планує завести в парламент чергову порцію слухняних опонентів. Проект Королівської фактично провалився, тому залишається робити ставку на Кличка. Тим більше, що в Партії регіонів вже відвели йому належне місце в парламенті. Пригадується, не так давно «регіонал» Олександр Стоян відверто заявив: «Згадайте останній випадок, коли ми голосували за закон про мови. Трибуна охороняється потужно, президія охороняється потужно, депутатів багато кого ні – справа йде до канікул, нас посадили в залі на кнопки, я відверто вам кажу, я освоїв п’ять кнопок, можу і на вісім натиснути, якщо треба, багатоверстатником став, ну, заставляють голосувати і голосуємо … І ось ситуація: ми попросимо Кличка, він один буде біля трибуни, і все в порядку, нам не потрібно буде нікого охороняти ». І справа ж не просто в погано прихованим нехтуванні ПР по відношенню до Кличка, якому в новому парламенті відводять роль політичної «торпеди» (на кримінальному жаргоні “торпеда” – боєць, під час силових акцій чітко виконує поставлене завдання, незважаючи ні на які обставини) . Могли ж і відвести роль зберігача карток або, на худий кінець, пересічного кнопкодава. А так відразу видно – людина в “авторитеті”. Справа в тому, що так воно, швидше за все, і буде. Складається враження, що партії, особисто цепляющие на себе неабияк потертий ярлик «третя сила», спочатку налаштовані на злиття з владою або, як мінімум, на конструктивну роботу з нею. Є приклад Тігіпко. На жаль, будуть і нові приклади. Як відомо, поганий приклад заразливий.