Головна Економіка Герман переживає, що бізнесмени не вірять в українську культуру

Герман переживає, що бізнесмени не вірять в українську культуру

Український бізнес, за винятком деяких його представників, не вірить в українську культуру. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявила радник Президента з гуманітарних питань Ганна Герман, відповідаючи на питання про те, як переконати вітчизняний бізнес вкладати кошти у створення кіно.

“Пам’ятаю прийшов до мене Богдан Ступка, щоб допомогти знайти кошти на фестиваль. Він каже: “Фестиваль провів, але залишився весь у боргах – нічим розрахуватися”. Я обдзвонила дуже багатьох багатих людей за допомогою, але лише один з них, Борис Колесніков, допоміг у цій ситуації. А дехто відповів так: “Я просто не люблю українське кіно”, – розповіла Герман.

За її словами, бізнесмени не вірять, що в українську культуру можна інвестувати, що вона конкурентна.

“Ті, хто в цій країні мають гроші, не вірять в українську культуру. Це їх велика проблема, тому що той, хто першим побачить перспективу, той першим і виграє. Успіх Марини Вроди в Каннах, я впевнена, підштовхне наших бізнесменів задуматися про це”, – сказала радник глави держави.

Вона зазначила, що багато менеджерів в Україні страждають комплексами.

“Ці люди запрошують журналістів з інших країн, тому що не вірять, що український журналіст може зробити гарне шоу. Разом з тим в Україні дуже багато талановитих, цікавих, високостандартних журналістів. Але ці люди вважають, що в Росії журналісти краще, вони навіть готові платити їм більше грошей. І коли я про це згадала в ефірі ТРК “Україна”, то мене відразу почали звинувачувати в тому, що я когось хочу звільнити: “Герман хоче звільнити Шустера”. Але я говорила не про це, я говорила про те, що потрібно вкладати в українських журналістів, у яких, чомусь, зовсім не хочуть вірити”, – сказала Герман.

У той же час, за її словами, з українською культурою все не так погано, як може здатися на перший погляд.

“Є й позитивні приклади. Наприклад, я бачу, скільки для української культури робить Петро Порошенко, який вкладає гроші в творчу молодь. Навіть те, що він вкладав у фестиваль “Київська барикада” Олеся Донія – це дуже позитивно”, – сказала вона.

Також Герман розповіла, що днями побувала на врученні нагород талановитої молоді у Віктора Пінчука.

“Він багато робить: шукає молодь, інвестує в неї. Він один з небагатьох в Україні, хто розуміє, що на цьому можна дуже добре заробляти. Але це довгострокові інвестиції”, – додала радник Президента.