Головна Політакценти Чим ближче до дня голосування тим нагліші кандидати

Чим ближче до дня голосування тим нагліші кандидати

vyboryЯкщо тиждень – два тому на Тернопільщині фіксували тільки поодинокі випадки порушень процесу передвиборчої агітації, то в останні дні перед виборами таких випадків не те що побільшало – вони стали нормою.
Беручи до уваги місто Тернопіль, то складається враження, що жоден зі штабів кандидатів в народні депутати вже не звертає уваги на контроль за ними ані з боку громадськості, ані з боку найвищого органу – Закону України. Агітаційні матеріали без вихідних даних, та ще й на території комунальної власності, почали з’являтися по всьому місту буквально за чотири дні до Парламентських виборів.
21 жовтня: Андрій Шевченко («Радикальна партія Ляшка»).
В ході перевірки агітаційних матеріалів всіх політичних партій по м. Тернополю, виявили спеціальний випуск газети «Нова Тернопільська газета» від 9 жовтня 2014 року, яку разом з іншими агітаційними матеріалами давали в наметі від «Радикальної партії Ляшка». В цілому номері йшлось лише про ОДНОГО кандидата і лише в позитивному ракурсі, більше жодної суспільно-політичної інформації в даному номері не було. Аби хоч якось зрозуміти позицію самого ЗМІ, представники ОПОРИ вирушили в редакцію газети, що знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. С. Крушельницької 1а (відео).

ФОТО 1
До слова, за тією ж адресою знаходиться штаб того самого кандидата мажоритарника – Андрія Шевченка, про якого і йшлосся у виданні. Зайшовши в приміщення, виявляється, що кабінет редактора і кабінет штабу Радикальної партії ляшка розміщені буквально один біля одного.
На запитання ДТСа Василя ТОМЧИШИНА, як головний редактор Мартинчук Микола Данилович може прокоментувати дане видання газети ми почули наступне:
«Ми є незалежне видання, тому друкуємо що хочемо. Це наше повне право. Все є в установленому порядку згідно Закону. Є розділ де вказано, що це політична реклама. Решту публікацій – просто розповіді про викладача, молодого політика. Джинса це чи ні, ви собі розцінюйте, тільки не в мене в кабінеті».

У штабі «Радикальної партії Ляшка», обласний координатор в Тернопільські області Ергешов Рустам зустрівся з кандидатом в нардепи від партії Ляшка по 163 округу Андрієм ШЕВЧЕНКОМ, та вручив примірник спецвипуску газети та агітаційні брошури без вихідних даних. Пан Андрій прокоментував ситуацію наступним чином:
«Я ніяких неправомірних дій тут не бачу. А за будь якими коментарями прошу звертатися до керівника штабу, він зараз перебуває по вул. Степана Бандери, 81».
Під’їхавши за адресою просп. С. Бандери 81, при вході в приміщення, представники ОПОРИ виявили цілі стоси агітаціних матеріалів які роздавались у наметах від партії по місту. Виявляється, сам кандидат направив нас на склад, де зберігалися агітматеріали без вихідних даних Зі складу нас просто вигнали з погрозами та штовханиною коментуючи наступне:
«Це приватна власність. Ви не має права знімати. Листівки без вихідних даних не наші. Якщо ви не підете, то ми викличимо міліцію».
Незважаючи на попередження з боку спостерігачів, протягом 23 жовтня біля того самого озера РПЛ, як і всі інші, вирішила порушити закон. (ФОТО 1)

ФОТО 1
Окрім вище вказаних порушень, спостерігачі від ОПОРИ помітили, як в агітаційних наметах від РПЛ роздають не тільки брошури без вихідних даних, але й матеріали, що містять чорний піар на один з центральних телеканалів (ФОТО 2). Не зважаючи на те, що представники ОПОРИ показують керівнику штабу фото, як агітатори роздають дану продукцію (ФОТО 3)ФОТО 3, Святослав ПІВТОРАК заявляє, що це не вони і він взагалі не має жодного відношення до даних випадків, хоча день перед тим спостерігачі на складі відзняли на відео наявність даних матеріалів.
22 жовтня: Іван Ковалик («Народний фронт») VS ВО «СВОБОДА».
Проїжджаючи центральною вулицею, можна побачити як весь паркан вздовж тернопільського озера завішаний передвиборчою агітацією політичної партії ВО «Свобода» (ФОТО 4) та кандидата в нардепи по одномандатному округу № 163 Івана Ковалика (ФОТО 5, 6)

 

)ФОТО 5ФОТО 6, що представляє політичну партію «Народний фронт». (зафіксовано також борди даного кандидата, що не містять вихідних даних . Даний паркан являється комунальною власністю ТМР. Згідно з чинного законодавства забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності (ч. 5 ст. 74 ЗУ “Про вибори народних депутатів України”).
Плакати «СВОБОДИ» спостерігачі від ОПОРИ помітили ще зранку 22 жовтня. А вже в обід побачили, як двоє молодиків активно розвішують вздовж вищезгаданого паркану і банери Івана КОВАЛИКА.
Керівник передвиборчого штабу кандидата в нардепи по одномандатному округу № 163 Івана Ковалика Богдан ЯРЕМКО говорить наступне:
«Спочатку ми побачили, що «СВОБОДА» завішала не один паркан по місту своїми банерами, ну ми й подумали – чому їм можна, а нам ні. Зранку, 22 жовтня, об 11годині ми написали лист – звернення до міського голови, щоб отримати дозвіл на розміщення подібних матеріалів. Дозволу ми не отримали.»
Пізніше пан Богдан говорить, що їхній штаб немає жодного відношення до розміщення даної агітаційної продукції, наголошуючи, що це зробили прихильники їхнього кандидата. А щодо бордів без вихідних даних, які ОПОРА помітила на перехресті вул. Руської та вул. Танцорова, а також біля Будинку культури залізничників (просп. С. Бандери 11) (ФОТО 7), то штаб вважає це помилкою при друці.ФОТО 7
23 жовтня: ВО «СВОБОДА».
Як ми й говорили, СВОБОДА в останні дні перед виборами вирішила масово покрити агітаційною рекламою всі можливі для цього місця. Банери з написом «Мій вибір ВО СВОБОДА» з’явилися в найбільш людяних місцях, особливо в центральній частині міста
Керівник передвиборчого штабу ВО «Свобода» в Тернопільській області Навроцький Роман коментує даний випадок наступним чином:
– Ми отримали дозвіл на розміщення даних агітаційних матеріалів на паркані вздовж озера та біля ТРЦ «Орнава» від Тернопільської міської ради.
– ОПОРА: Це використання адміністративного ресурсу, відповідно порушення Закону.
– А хто його зараз не порушує? Це ж передвиборчі перегони!
– ОПОРА: Тобто Ви погоджуєтесь, що порушили виборче законодавство?
– Ні, ми його не порушували.
– ОПОРА: Тоді як Ви прокоментуєте дані інциденти?
– Я розберуся і вам відзвоню.
Дзвінка від пана Романа ми так і не дочекались. Він навіть трубку переставав брати, коли ми телефонували із вже відомого йому номера спостерігача.
До слова, КП «Парк Загребелля», під юрисдикцією якого є дані паркани, нічого не знав про розміщення даних матеріалів. Коментує даний випадок директор КП Іванов Павло Миколайович:
«Дивно, адже саме працівники КП «Парк Загребелля» повинні були розклеювати рекламу у випадку зі СВОБОДОЮ чи Іваном КОФОТО 8ВАЛИКОМ. Якщо б у тої чи іншої партії навіть і був дозвіл на розміщення, то ми дізнаємося про це першими».
Для того, аби зрівнятись із суперниками, протягом 23 жовтня аналогічні матеріали помітили і від самовисуванця по 163 округу Тараса Пастуха (по вул. Мазепи.), якого публічно підтримує ВО «САМОПОМІЧ», з боку якої теж є реклама без вихідних даних (залізничний вокзал, Тернопіль).
Василь ТОМЧИШИН,
довготерміновий спостерігач від «Громадянської мережі «ОПОРА» по 163 одномандатному виборчому округу (м. Тернопіль).