Головна Політакценти Чому побратими-свободівці боряться за енергетичну залежність України від Путіна?

Чому побратими-свободівці боряться за енергетичну залежність України від Путіна?

Вважається, що поклади сланцевого газу в Україні найбільші в Європі. За різними оцінками експертів, потенційні запаси сланцевого газу становлять від 2 до 30 трлн. куб. м. Найбільш перспективними для розробки вважаються родовища сланцевого газу у Донецькій, Дніпропетровській, Тернопільській, Івано-Франківській та Львівській областях. Цікавим і напрочуд випадковим видається той факт що в трьох Західноукраїнських областях де є ці поклади “рулить” ВО Свобода у місцевих радах.
Питання підписання угоди України з компанією Шелл про видобуток сланцевого газу на території України несподівано об’єднало вічних антагоністів партію ВО Свобода та КПУ. Однак за спинами (хоча тепер вже не за спинами, а у відкриту), проти цього виступає і кум Президента Російської федерації Владіміра Путіна Віктор Медведчук.
Цікавим виявляється і той факт,що саме пов’язуючою ланкою ВО Свобода і КПУ, є саме бізнес-інтереси фактично російського президентського бізнесу та відповідальна за ці інтереси людина в Україні Віктор Медведчук.
В статті газети Експрес «Серети групи Віктора Медведчука» йдеться про те, що нині депута від ВО Свобода Плахтій є довіреною особою Віктора Медведчука. Тож якщо він в цій політичній силі є не одним «скритим есдеком» (саме колишня СДПУо об’єднує партнерів Медведчука), то звісно зрозуміло чому так віддано, а головне усердно свободівці вдстоюють бізнес Путіна.
А тепер по суті, видобуток в Україні сланцевого газу та ті запаси природного газу в Україні які є та  перехід деяких галузей економіки на альтернативні види палива фактично є не вигідними газовому бізнесу Росії, яка тим часом, що Україна зменшує споживання газу імпортованого з Росії збільшує штрафні санкції за неспожитий ліміт газу згідно із угодами підписаними урядом, і Україні стає вигідніше випускати російський газ у повітря закупляючи в повному обсязі ніж платити мільярдні штрафи за його неспожитий ліміт. А тут іще угода з Шелл. Росія в Україні фактично запустила піар-кампанію, яку можна прирівняти із спецоперацією. Зараз фактично запустили маховик замовних статей та виступів політиків різного рівня, лише для того, щоб Україна ні за яких умов не втратила енергетичну незалежність від Росії, а російська президентська сім’я надходження до сімейного бюджету, адже Україна є одним із найбільших споживачів газу, та ще і політично залежною від неї.
Лідер громадського руху “Український вибір” Віктор Медведчук – кум президента Росії Путіна заявив що “Український вибір” має намір організовувати акції протесту.
Політик нагадав, що згідно закону повинні бути відповідні дозволи місцевих рад. “Що ми разом можемо зробити – і” Український вибір “буде робити – це не допустити згоди і затвердження рішення органів центральної влади на місцевому рівні”, – сказав Віктор Медведчук.

«КПУ виступає категорично проти підписання таких договорів та підписання подібних документів у майбутньому. Хто вам сказав, що на український ринок прийшли альтруїсти і будуть продавати газ за собівартістю? Все це приведе до того, що в Україні навряд чи буде енергетична безпека та це не зніме соціальної напруги», – зазначив П. Симоненко.

Однак якщо врахувати вартість видобування сланцевого газу в середньому вища за вартість видобування «традиційного» метану. Так, за різними оцінками, вартість видобутку 1000 куб перебуває в діапазоні 80-300 доларів, а вартість видобутку «традиційного» природного газу на пострадянських територіях – 10-30 доларів.
Однак економічна вигідність сланцевого газу стає зрозумілою, якщо порівняти ціну видобутку з ціною імпортного російського газу. Для України минулого року російський газ коштував 416-430 доларів за 1000 куб м. Неважко побачити, що вигідніше – «дорогий», але свій, сланцевий газ чи «звичайний» імпортний?

Свободівка Ірина Сех бореться із екологічної складовою та зазначає, що експерти з екологічного права (група IRG) на замовлення Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) 2012 року підготували аналітичну доповідь «Сланцевий газ: Екологічна і нормативно-правова оцінка» стосовно видобування сланцевого газу в Україні. У цьому звіті зазначається, що фахівці-екологи та регулятори стурбовані та скептично ставляться до здатності виробляти сланцевий газ в Україні в порядку, який відповідає збереженню або поліпшенню якості довкілля.

«Окреслилося коло противників сланцевого газовидобування – Свобода, Батьківщина, КПУ, Медведчук – це що, конфігурація парламентської більшості наступного скликання ВР?» – пише у своєму Фейсбук аканті політолог Володимир Цибулько, передбачаючи про кремлівську більшість в майбутньому парламенті в якій несподівано тепер, але прогнозовано у майбутньому зіллються воєдино комуністи з лівими націоналістами.