Головна Новини 53% громадян України не бажають йти на вибори, – соцопитування

53% громадян України не бажають йти на вибори, – соцопитування

Результати соцопитувань показують, що кількість українців, які бажають йти на вибори, –
сягнула рекордно низького рівня – 53%.
Про це в інтерв’ю газеті «Україна молода» повідомила Директор Фонду «Демократичні ініціативи» соціолог Ірина Бекешкіна, посилаючись на результати опитування.

«Ми отримали рекордно низьку кількість охочих іти на вибори – 53%. І ми знаємо, що ця цифра насправді ще нижча. Тому що політично апатичні люди здебільшого відмовляються спілкуватися з соціологом», – сказала вона.

За її даними, 40% опитаних не підтримують ані владу, ані опозицію.

Бекешкіна також додала, що дедалі знижується рейтинг підтримки партії влади.

«Падіння рейтингів Партії регіонів очевидне. Якщо узагальнити результати різних опитувань, зараз рейтинг ПР – приблизно 20% (тих, хто обіцяє піти на вибори), у Тимошенко – десь 15%… Рейтинг довіри безпосередньо до Віктора Януковича – 27%. Не довіряють йому 53%. Якщо згадати минулий рік, то ці цифри виглядали навпаки», – зазначила соціолог.

Разом з тим Бекешкіна заявила, що негативно ставиться до скасування у виборчому бюлетені графи «Проти всіх».

«Не хочеться політикам знати, скільки тих «противсіхів». Бо, до речі, на останніх місцевих виборах були регіони (зокрема, на сході), де проти всіх голосувало найбільше виборців: наприклад, 23% – не підтримують жодного, а 20% набирав потенційний кандидат на мера… На минулих виборах «противсіхів» було більше серед «помаранчевого» електорату, а зараз може бути більше вже у східних регіонах», – додала вона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here